Skocz do zawartości

Inspiracje - granice


Juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

PRZEDE WSZYSTKIM: nie zakładam tego wątku, bo chcę żeby zawrzało i zagrzmiało, ale chciałbym poznać Wasze PRAWDZIWE opinie i jest to dla mnie ważne!

 

Chciałbym się dowiedzieć jakie są wasze opinie na temat inspiracji. Bo wiadomo - każdy się inspiruje czymś co już tak naprawdę istnieje. Ale co w przypadku, gdy znajdujesz prackę z której wyciągasz całkiem co innego?

 

W moim przypadku to wygląda tak: mam (jak dla mnie) super koncept, ale już raz wymodelowałem to w całkiem innym klimacie.

 

Było - stworzenie z Prince of Persia Warrior Within.

U mnie jest - robot.

 

Dla zwykłego laika widać kto się inspirował na czym.

 

Problemu niby nie ma póki.... chciałoby się włączyć to do demo reela. Jestem przy początku poprawek generalnych. I wiem ile czasu mi zajmie cała produkcja - właściwie dobry base mesh możnaby powiedzieć.

 

Czyli wchodzą już tu sprawy moralne.... czy ja przypadkiem nie przesadzam? Niektórzy zadadzą pytanie: a dlaczego nie zrobisz innego robota?

 

Odpowiedź brzmi: NIE, bo za bardzo widzę jak to u mnie w głowie wygląda i wiem że jak poświęcę odpowiednio dużo czasu nad tym, bo będzie to coś z czego mógłbym być dumny.

 

No i kolejna sprawa się tu podrzuca: Czy ja nie chcę zbić "creditsów" za cudzą pracę? Jak dla mnie nie mam żadnych wątpliwości, że nie, bo pomiędzy jedną a drugą pracką jest zbyt duża przestrzeń. Zresztą każdy widział znane dzieła przerabiane na wersje hahahihi, czy steam-punkowy.

 

Ale skoro pracka którą się inspiruję jest na tyle mało znana, że nie mogę nawet znaleźć artysty który ją zrobił? Niektórzy mogliby powiedzieć właśnie, że kombinuję i to nie fajne.

 

Poprostu nie wiem czy się przejmuję za bardzo czy może wręcz nie zdaję sobie sprawy co za głupotę popełniam w tym momencie (gdy zabrałem się za poprawki i chcę do końca miesiąca oddać to na talerzu:D )

 

Pytałem się wielu znajomych: odpowiedź każda taka sama: "sam nie wiem...."

 

P.S. Właśnie jestem w trakcie pisania maila do osoby, która mi się wydaje najbardziej prawdopodobna do popełnienia tej pracki (Sparth http://www.sparth.com/). Ale wiem że jest na tyle zabieganą osobą, że wcale nie musi mi odpisać, bo może uznać moją wiadomość za spam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie zakładam tego wątku, bo chcę żeby zawrzało i zagrzmiało, ale chciałbym poznać Wasze PRAWDZIWE opinie

 

prawdziwe opinie roznych ludzi zawsze koncza sie burzą, nie wazne czy chodzi o eutanazje czy o kanon koloru kucykow Pony ;)

 

Ja zeby nie robic niepotrzebnych grzmotow dopisze sie do opinii Shoguna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności