Skocz do zawartości

Darmowa aktualizacja dla Cinema 4D R12 (12.048)


adek

Rekomendowane odpowiedzi

MAXON wydał właśnie darmową aktualizację dla programów CINAMA 4D oraz BodyPaint 3D R12. Aktualizacja zawiera szereg poprawek błędów zgłoszonych przez użytkowników oraz kilka zmian i ulepszeń (tutaj warto wymienić, że poprawiono stabilność programu).

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1844

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No Cinema jest rzeczywiscie stabilna. Jakos nigdy nie mialem za duzo czasu zeby sie jakos tak bardziej zagłebic w ten program niestety. Odnosze jednak wrazenie ze nia za duzo mozna z nim zrobic...w porownaniu z Maxem np. Ma chyba o wiele mnie funkcji i pluginow ale za to jest stabilny z tego co słyszałem. Jest tu ktos na forum kto moze z niego czesciej korzysta i moze mnie sprostowac? Moze podac jego wady i zalety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody "Quentin" wydaj się być wyjadaczem tematu C4D, Ja osobiście korzystam z C4D prywatnie, a MAX to narzędzie pracy podpięte do etatu :). Jak to bywa w każdym sofcie, indywidualną kwestią będzie kto jakie widzi wady, a jakie zalety programu. C4D świetnie sprawdza się w szeroko pojętym Motion Designie, szybko możesz osiągnąć zadowalający efekt, no i ma świetne połączenie z AE. Choć w internecie najwięcej widać prac w C4D typu: dancing sphere's. Ja osobiście polecam poznać go głębiej, dla średnio zaawansowanych użytkowników,wydaje mi się, że jest wszystko co potrzeba. Dla tych, którym czegoś brakuję pozostaje bramka pythona, która wprowadza szerokie pole kreacji dodatkowych narzędzi.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w C4D od 2006 i wywrotka zdarzyła mi się może z 10 razy, z tego 5 w pierwszych miesiącach użytkowania a kolejne 5 w module Body Paint przy rozkłdaniu UVłek.

Cinema nie mam mniej narzędzi niż Max, natomiast funkcjonalności tych softów nie pokrywają się w 100%. Przewagą maxa jest na pewno ilość pluginów i wszelkiego staffu. Nie chcę się tu rozpisywać nad przewagą jednego nad drugim, ja się trzymam C4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soft idealny do reklam/ motion

 

plusy:

- stabilny

- rendering

- texturki / uv - bodypaint

- mixowanie materialow jak w ps

- camera mapping

- mograph / fizyka

- hairy

- duze czeste updaty / pobieranie online

- podglad renderow/ warstw / porownywanie

- animacja na warstwach - przyjazne kursywy

- spore mozliwosci rigowania / animacji

- wielowatkowosc

 

minusy:

- partikle - sa raczkujace pluginy ale to nie to co max ;)

- wbudowany mb-dof + alpha

- inne softy oferuja wiecej narzedzi do modelowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności