Skocz do zawartości

monitor, PROBLEM


thud

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie, zauwazylem ze na monitorze pojawila sie plamka, ktorej nie mozna wyczyscic (pojawila sie na zewnetrznej czesci i jest widoczna nawet po wylaczeniu komputera);

co jakis czas pojawiaja sie plamy (nie wiem czy to jest

normalne?, a nie uzywalem zadnych srodkow czyszczacych), ktore mozna bylo usuwac bez problemu po przetarciu szmatka;

czy moze to byc w takim razie uszkodzenie jakiejs powloki

ochronnej

model monitora to Flatron F700P \'17 (LG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

chm... powiem tak, mam podobny problem z monitorkiem SAMSUNG, powloka antyrefleksyjna reaguje tak w nim po jakims czasie na wode. mialem jedną, czy dwie takie male plamki, ale moja \"kochana\" mamusia pewnego razu przetarla moj monitorek MOKRĄ szmatką, potem suchą, ale narożników przetrzec zapomniala... efekt byl taki jak na zdjęciu, monitorek niemial juz gwarancji... :( Ogólnie mowiac monitorek po takiej \"mokrej\" kuracji trzeba bardzo ostroznie przecierac, bo banalnie latwo powloka ta schodzi...

FOTKA: http://fotogalerie.pl/fotki/24/31/66/b/1088338809019.jpg

na moje oko niezla lipa z tym... myslalem ze to ja tylko mam takiego pecha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam niestety aparatu cyfrowego :(, ale sprobuje krotko ja opisac:

jak sie patrzy pod pewnym katem na ekran (pod swiatlo) to wtedy wyglada jak plamka o kolorze srebrnym, czy \"rteciowym\";

ale jak sie patrzy \"na wprost\", czyli normalnie to plamki tej praktycznie nie widac (tak jakby bylo cos malego rozmazane); i nie jest to plamka podobna do wczesniejszych bo nie da jej za nic zmazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych plamek to chyba je kazdy ma ;] - pozostalosci po palcach czy kropelkach sliny (kichanie itd)... sa specjalne srodki do czyszczenia powierzchni \"delikatnych\" jak chociazby EMTEC Screen Cleaning . Popracowal bym nim nad \"rteciowymi\" plamami.

 

pozdrawiam

rzuq

 

ps. na ulotce SC pisza ze opary tego scrodku powoduja sennosc i mdlosci ... milej zabawy chlopaki ;)>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jw. nie wiem jak w lg ale w najwyzszych modelach sony crt powloka antystatyczna jest bardzo wrazliwa. fizycznie nic jej nie grozi ale doprowadzenie do czystosci (bez plamek i przebarwien `rteciowych` jak to nazwales) wymaga niezlej wprawy w masowaniu :)

kazdy srodek czyszczacy do monitora daje inny efekt. wilgotne sciereczki felowless to masakra dla sony an juz np dla philipsa jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda dla samsunga syncmaster 755DF to masakra, pozniej kazdy srodek jest dlaniego straszny... :) delikatne bydle... ech taka lipa a dalem za niego 4 latka temu 1600zł, masakra Panowie!! czas chyba bedzie zmienic ten badziew...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności