Jump to content

animacja 3D:robot przemysłowy-intro filmu


Maksym
 Share

Recommended Posts

Wreszcie zdecydowałem się na tym forum pokazać cokolwiek swojego:P W tytule topicu nie pisałem że to intro do fragmovie, bo pewnie nawet nikt by nie kliknął ;P Nie mniej jednak pomysł ten przybrał taką, a nie inną formę, bo łatwiej i przyjemniej mi robić cokolwiek dla kogoś, kto tego potrzebuje, bardziej to mobilizuje i daje więcej satysfakcji ;)

 

 

 

Całokształt prac został wykonany przeze mnie, oprócz niektórych elementów lokacji i broni jadących taśmociągiem. Są to modele wzięte z gry. (siatka na biało na poniższym zrzucie ekranu):

http://imageshack.us/photo/my-images/109/obiektyzgry.jpg/

Pozostałe 2 wymienione na tablicy osoby zrobiły resztę fragmovie. Ścieżkę dźwiękową wykonała Xirios, wykorzystano utwór "Sulferon" z gry Unreal 2.

Dodam jeszcze że całość wykonałem na 32 bitowym systemie, stąd oszczędny wygląd. soft: max 9. Pewnie aż tak nie musiałem polycountu kroić, ale nie wiedziałem na ile sobie mogę pozwolić. Rendering w scanline rendererze.

Edited by Maksym
Link to comment
Share on other sites

Nie znam się zupełnie na v-ray (oczywiscie będe musial to kiedys nadrobic), a poza tym nie mam sprzętu na takie renderery. za długo by to trwało. Z dynamiką wiem, popełniłem bład, powinienem był skrócić jazdę tablic i pokazywanie namalownaych farbą napisów.

Co do odległości od blachy to fakt, ale wtedy dosc znacznie ograniczyłoby to ruchy robota. odbywałyby sie tylko w 1 płaszczyźnie praktycznie. Musiałby jezdzic z lewa na prawo ruchem posuwistym, a nie obracać się. Trudniejsze do zriggowania. No i jak tablica się obraca musiałby się odsunąć. :D co dodatkowo by komplikowało wszystko. Jest jak jest, bo to mój pierwszy w zyciu, robiony z wypiekami na policzkach rig :P HD solver z path constraint dla IK Goal i to wszystko. Po prostu kompromis umiejętnosci/wygląd/czas wykonania.

 

Ale może jeszcze będę robił coś takiego to wtedy pokuszę się o zrobienie właśnie takiej wersji :) Zupełnie inna mechanika tez musiałaby byc, inny wygląd robota + jakaś szyna po której by jezdzil z lewa na prawo. Tak byłoby jednak ładniej. Zamiast malowanych napisów dodałbym obok monitor gdzie by się wyświetlały. I dodałbym lampę ostrzegawczą z obracającym się swiatłem. W takiej wersji by to było znacznie lepsze... Uchwyty tablic bym bardziej rozbudował, dodał jakieś kable itd, bo teraz wiem że jeszcze te parenascie tys polygonow wiecej mogloby byc na tej scenie... No ale póki co jak na pierwszy raz to było dla mnie za dużo :P

Edited by Maksym
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy