Skocz do zawartości

Pytanie: użycie icony z istock w logo


torm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakiś czas temu, klient poprosił mnie o zaprojektowanie logo, bardzo zależało mu na użyciu icony z istock'a. Ikonę wykupiłem i do niej dodałem typografię. Ostatnio jednak natknąłem się na pewien artykuł na istockphoto, a mianowicie:

 

http://www.istockphoto.com/article_view.php?ID=616

 

W ostatnim akapicie, wyraźnie napisane jest, żeby nie korzystać z grafik przy projektowaniu logo. Wysłałem artykuł do klienta i jest pewien problem, bo nadal zależy mu na tej grafice. Pytanie brzmi, jakie sankcje grożą za coś takiego i czy istnieje jakiś sposób, żeby to obejść?

Myślę o skontaktowaniu się z autorem icony, ale najpierw chciałbym poznać waszą opinię na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

płacisz za jednorazowe wykorzystanie pracy w określonym maksymalnym nakładzie. Teoretycznie musiałbyś dokupywać regularnie rozszerzone licencje na każdy element, gdzie umieszczacie logotyp. Jezeli autor przekazał prawo licencjonowania prac na nieokreslony czas (wylacznie), to nie może udzielić Ci licencji, a z tego co pamiętam każdy grafik musi coś takiego podpisać, by mieć lepszy procent. Jeżeli jest inaczej może się dogadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności