Skocz do zawartości

Wyrównanie edgeloopa do równoboku.


Monio

Rekomendowane odpowiedzi

xcNPy.png

 

Czy da się jednym kliknięciem zamienić edgeloopa w równy okrąg który będzie miał taki sam obwód jak ten edgeloop?

Czasem trzeba usunąć loopa czy coś poprzesuwać i edge w obwodzie przestają być równe. Można niby sobie poradzić wstawiając cylinder i robiąc bridge albo na czuja po vertexie ręcznie to przestawiać ale wiadomo ile to klikania.

 

Jest takie coś w maya lub jako skrypt do niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na co dzień korzystam z Averange vertices ale ta opcja jest o tyle niefortunna w przypadku który opisuje że obwód loopa się zmienia. Przy jakiś muskułach to więcej potrafi popsuć niestety. Taka opcja powinna raczej dotyczyć wyłącznie zaznaczonego loopa.

Chyba poszukam ludzików na Crashu którzy byliby w stanie napisać coś takiego. Sam algorytm może to prościutka sprawa tylko nie wiem jakie są możliwości przełożyć to na mela. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, jest jak mówisz, obwód w takim wypadku zawsze będzie uśredniany, chociaż wydaje mi się że nie problem przeskalować go z powrotem i w razie czego przesunąć w trybie normals average.

Jeśli zależy Ci jednak na jego jak najwierniejszym zachowaniu to może pomogłoby użycie jednego z poleceń

fajnego skryptu ZenTools. Była tam taka miła opcja - zaznaczało się 3 wierzchołki

a reszta wyrównywała się do wirtualnej krzywej nurbs która byłaby rozpięta między nimi.

Okręgów tym skryptem nigdy nie wyrównywałem ale może po odpowiednim zaznaczeniu

dałby radę, albo jakoś może na dwa razy. Warto sprawdzić, a sam skrypt jest mega przydatny w modelowaniu organicznym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności