Skocz do zawartości

V-Ray LightSelect - ustawienia świateł


dimaxion

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem pdplayera i w związku z nim mam pytanie. Czy wyłączone światła wrzucone na V-Ray lightselect można później włączyć w pdplayerze czy muszą być minimalnie jasne już w renderingu. Zastanawiam się, bo rendering włączonych świateł trwa o wiele dłużej niż z wyłączonymi, a chcę za pomocą jednego renderingu (najlepiej dziennego) stworzyć ujęcie dzienne i nocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

możesz też dla każdej warstwy, kanału w oknie właściwości takiej warstwy zmienić ekspozycję, gammę itd - wtedy tworzy się efekt takiego multilight maxwellowskiego. Tylko wciąż co do niego nie jestem pewny a w necie niewiele jest na ten temat. Pytam tych z Was, którzy już się tym bawili.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dla kanaow i warstw. To o czym mowisz wymaga troche wiecej zabawy, robilem podobna rzecz w AE. Trzeba dla kazdego swiatla wyrenderowac osobna warstwe, zapisac w 32 biotwym formacie, potem manipulujac expozycja kazdej z takiej warst regulujesz sile swiecenia.

Byl swego czasu skrypt do Maxa ktory to automatyzowal i pozwalal sie bawic tymi warstwami w maxie, ale niestety wyglada jakby autor przestal go suportowac.

http://www.mrcad.com/multilight-maxscript-for-3ds-max-2009/

http://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/multilight-for-mental-ray-final-rener-brazil-rio-and-vray

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?f=6&t=658365&page=1&pp=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirach, jesteś trochę nie na czasie:)

 

Wiec po kolei:

 

- W Vrayu 2.0 dodali render element VRayLightSelect, który zawiera informacje o danym świetle/grupie świateł. Nie trzeba już renderować osobno każdego światła. Za to najwygodniej jest zapisać obrazek do .vrimg, który zachowuje w sobie beauty pass i wszystkie aktywne Render Elementsy i otworzyć PDPlayerem (lub kliknąć "Link to PDPlayer*" w VFB)

 

- Odnośnie twoich wątpliwości z wyłączonymi światłami dimaxion, to nie wiem, bo nie sprawdzałem. Ale mogę to zrobić wieczorem, tylko przypomnij mi na gg.

 

- A jeżeli masz Vraya 2.0, to najrozsądniej będzie pobrać sobie demo PDPlayera, i sprawdzić samemu - Link do dema

 

* nie jestem pewien czy tak dokładnie brzmi nazwa tej funkcji:)

 

 

 

P.S. Myślę, że lepszym miejscem na ten topic byłoby: Max3D.pl Forum > Pomoc > Rendering / Lighting / Shading > V-Ray

Edytowane przez deshu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera, stary sie robie :) Rzeczywiscie siedze wciaz na 1.5. Sorry za zamotanie w takim razie.

 

Ja też głównie w 1.5 robię, ale mamy też 2.0. No i przyznam, że jest pare rzeczy, wartych przesiadki. W większości ułatwienia, a nie nowości, ale jednak warto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Odnośnie twoich wątpliwości z wyłączonymi światłami dimaxion, to nie wiem, bo nie sprawdzałem. Ale mogę to zrobić wieczorem, tylko przypomnij mi na gg.

 

a o to mi chodziło:) tylko zapomniałem napisać.

Tymczasem wypróbowałem PDPlayera w domu i wciąż mam wątpliwości czy dałoby się wydziergać ujęcie nocne z dziennego... mam tylko wersję demo Vray-a 2.0 i PDPlayera więc nie poszaleję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności