Jump to content

Station in asteroids field


eryk955

Recommended Posts

W pierwszym poście link do wersji poprawionej.

 

Tekstura stacji nie jest zbyt piękna, ponieważ dopiero się uczę teksturowania, a łatwe to nie jest ;) Najlepiej mi wychodzą modele.

 

Edit: [Zapomniałem dodać że użyłem w tej scenie narzędzia Field-of-view. Dla kogoś może mieć znaczenie.]

Link to comment
Share on other sites

no już trochę lepiej ze światłem :) , ale nad teksturami to musisz popracować okropnie wyglądają , ale tło musisz zmienić i wydaje mi się że nie powinieneś używać Field-of-view poszukaj sobie informacji o skybox-ach (chyba tak to się nazywa ) albo o czymś takim jak camera match, taka moja mała rada poszukaj prac o podobnej tematyce i spróbuj osiągnąć podobny efekt :) . A takie pytanko jakiego softu używasz ??

Edited by hunterkill
Link to comment
Share on other sites

możesz tak

albo tak
lub
albo
czy tak
a czy to łatwiejsze od Unwrap-a to zależy dla kogo i w jakim sofcie .Do wielu z tych technik i tak dobrze mieć zrobionego Unwrap-a to jak by coś zawsze można szwy skorygować .
Link to comment
Share on other sites

Trzeba by im przypisać połyskliwy materiał z predefiniowanych, albo jeśli już został on nałożony, to można podkręcić Specular (ostość blasków) i Glossiness (ich rozmiar).

 

Tak skąd inąd, bardzo fajna scenka, brakuje mi teraz takich "przestrzenno - kosmicznych" klimatów. Dawniej dużo było takich prac, można było zobaczyć je na płytach z CD Action, ale to już ładnych parę lat temu.

Link to comment
Share on other sites

Oświetlenie globalne np. Final Gather daje efekt przesączania się kolorów (Color Bleeding) który wyczynia takie odbijane oświetlenie, jest tam opcja "Diffuse Bounces" która reguluje ile razy ma się odbić promień śwaitła przed zanikiem, dalej niestety nie pomogę bo go nie używam (za słaby sprzęt). Możesz "oszukać" ten efekt tworząc standarodwe źródło światła np. Omni w pobliżu obiektu przyjmującego odbicie i osłabić natężenie żeby uzyskać efekt oświetlenia poblaskiem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy