Skocz do zawartości

Renderowanie animacji w Vray 2.0


Zernat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 3 pytania odnośnie rednerowania animacji w Vray 2.0 i 3ds'ie 2011.

 

1. Podczas startu rednerowania vray informuje mnie o braku "Assing File" i że przez to mogą być utracone klatki, co to takiego ?

2. Jak mam zapisać animację po skończeniu renderowania ? Kiedy daję standardowo na tą dyskietkę, wybieram żeby zapisał jako "AVI" i jakość "Uncopressed" to zapisuje mi film który waży 200 kb i jest to jedna klatka :/

3. Czy podczas renderowania mogę spokojnie zmieniać wykorzystywanie przez maxa rdzeni procesora ? Czyli w dzień daję na 4 bo oglądam filmy na komputerze lub serwuję po sieci, a na noc jak nic nie robię to daję 6, nie zaszkodzi to ?

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1. Assign file informuje Cie o braku auto zapisu każdej klatki z osobna. Renderując do avi to nie problem ale tak się nie robi).

2. W common zafajkuj sobie Render output i wybierz jakiś format jpg,png,tif..

3. Rdzenie możesz dowolnie tasować, nie zaszkodzi ale wiadomo bez rdzenia czy dwóch będzie dłużej mielił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz ustawione klatki od X do Y ale nie podałeś miejsca ich zapisu. Wobec tego soft zapisze tylko jedną klatkę. Ustawia się to w Render Output

2. Nie renderuj bezpośrednio do AVI bo to się zemści. Renderuj pojedyncze klatki a potem je połącz innym softem.

3. Możesz śmiało zmienić priorytet całego softu na troszkę niższy, a nie pojedyncze rdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności