Skocz do zawartości

pojazd3d: Uno (poraz 3 pierwsze auto:))


gutek

Rekomendowane odpowiedzi

hej

po dwóch nieudanych wcześniej próbach zrobienia samochodu i odpoczynku dość długim od maxa postanowiłem zrobić w końcu samochód. Pierwsza próba to był fiat 500 z tutoriala jednak zaczeło mi się tam coś kopać to przestałem... Druga to cinquecento to po przypadkowym formacie nie tego dysku co trzeba było plik z cinkusiem został skasowany:/... No i teraz jak to się mówi do 3 razy sztuka:D

Nie wiem jak często będę dawał rendery bo mimo wakacji mam inne zajęcia.

Więc proszę was oceniajcie mnie z myślą że nie jestem w tym expertem, ale jednak krytykujcie najmniejsze błędy ponieważ chcę to auto naprawdę skończyć.

Aaaa... jedyne co mnie może powstrzymać przed skończeniem tego Una to komputer:/ nie wiem czy wytrzyma on takie obciążenie, ale jak narazie nie ma źle. (jedynie na meshsmoot spowalnia)

Od razu mówię, że nie umię sobie poradzić z tym co jets na przedniej szybie. Dzisiaj pół dni spędziłem na kombinowaniu i nic:/ Wiecie może jak to naprawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm pogięte ale gdzie? na masce musi być ta \"szrama\":D i po bokach też, mam uno więc na bierząco to oglądam jak ma być. Może o jakieś inne pogięcia Ci chodziło??

a zweldowałęm wszystko w rejonie szyby, jest to wina tej szramy na masce chyba bo jak widać na siateczce (zaraz ją dam) akurat ona się tam kończy. Tylko jak to naprawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie tak:

4 viewporty: front, left, top, user

ustawiam sobie na krawedz ktora chce poprawiac wszystkie viewporty, a w userze caly caly czas obracam zeby znalezc krzywizny ktore mozna po cieniu poznac:D to jest moja wersja, ale nie znam sie dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nareszcie mi się z ta szybą udało!

okazało się że vertexowi nie temu co chciałem dałem weight 50! dlatego on sie nie chciał smothować.

przednie nadkole też troche poprawiłem, siatke troche \"wyprostowałem\".

 

uno11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po kilku dniach przerwy, niestety mie miałem czasu zrobić za dużo przy moim autku:/ Dzisiaj dokończyłem ogólną karoserie i zabrałem się za maske. Powiedzcie co mam zrobić żeby ta szczelina między maską, a resztą nie była taka wielka?? Zmniejszyć meshsmootha?? tylko że wtedy całość będzie miała meshsmootha na iterations=2, a maska mniejsze:/ krawędzie maski zrobiłem chamferem 0,5. hmm to tyle, jak sie dowiem co zrobić z tymi szczelinami to zabiorę się za \"wycinanie\" reszty elementów.

 

maska1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności