Jump to content

Ruchomy tracking w After Effects


magdzik
 Share

Recommended Posts

Hej,

 

chciałbym wkomponować swój napis w kubek, który aktorka podnosi ze stołu. W jaki sposób 'przyczepić' go do kubka aby za nim podążał? Ręczna animacja wychodzi mi strasznie niedokładnie, istnieje możliwość 'wtrakowania' w ruchomy przedmiot?

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Za bardzo sobie namieszałem w głowie, wszystko już działa :)

A tak przy okazji, na kubku mam spory grain, za pomocą opcji 'Add Grain' ciężko mi odwzorować identyczne ziarno. Istnieje jakaś możliwość pobrania graina z ujęcia i wstawienia identycznego na nową warstwę?

Link to comment
Share on other sites

Istnieje jakaś możliwość pobrania graina z ujęcia i wstawienia identycznego na nową warstwę?

Musisz dopasować grain do każdego kanału oddzielnie, tym psztyczkiem (screen) wybierasz każdy kanał z osobna i dopasowujesz match grainem. W ten sposób uzyskasz grain taki, jak w oryginalnym obrazku. Wcześniej w ustawieniach match grain musisz wybrać source layer, czyli footage z kubkiem.

Link to comment
Share on other sites

W każdym materiale video grain inaczej się rozkłada na każdym z kanałów: Red, Green, Blue(RGB). Przycisk ten(powyższy screen), pozwala na podejrzenie każdego z kanałów co pozwala określić stopień kontrastu danego kanału(przydatne przy robieniu mat) czy właśnie ocenić jak się rozkłada grain. Match grain posiada sposobność ustawień każdego z kanałów, a bez podglądu danego kanału nie dopasujesz grainu/a(?) jak trzeba, za chiny pana:)

Po prostu ustawiasz sobie podgląd np. na kanał G i manipulujesz w match grain ustawieniami tylko tego kanału, potem kanał R, potem B.

Mam nadzieję, że nie zamotałem specjalnie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy