Skocz do zawartości

Ruchomy tracking w After Effects


magdzik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

chciałbym wkomponować swój napis w kubek, który aktorka podnosi ze stołu. W jaki sposób 'przyczepić' go do kubka aby za nim podążał? Ręczna animacja wychodzi mi strasznie niedokładnie, istnieje możliwość 'wtrakowania' w ruchomy przedmiot?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Za bardzo sobie namieszałem w głowie, wszystko już działa :)

A tak przy okazji, na kubku mam spory grain, za pomocą opcji 'Add Grain' ciężko mi odwzorować identyczne ziarno. Istnieje jakaś możliwość pobrania graina z ujęcia i wstawienia identycznego na nową warstwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakaś możliwość pobrania graina z ujęcia i wstawienia identycznego na nową warstwę?

Musisz dopasować grain do każdego kanału oddzielnie, tym psztyczkiem (screen) wybierasz każdy kanał z osobna i dopasowujesz match grainem. W ten sposób uzyskasz grain taki, jak w oryginalnym obrazku. Wcześniej w ustawieniach match grain musisz wybrać source layer, czyli footage z kubkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym materiale video grain inaczej się rozkłada na każdym z kanałów: Red, Green, Blue(RGB). Przycisk ten(powyższy screen), pozwala na podejrzenie każdego z kanałów co pozwala określić stopień kontrastu danego kanału(przydatne przy robieniu mat) czy właśnie ocenić jak się rozkłada grain. Match grain posiada sposobność ustawień każdego z kanałów, a bez podglądu danego kanału nie dopasujesz grainu/a(?) jak trzeba, za chiny pana:)

Po prostu ustawiasz sobie podgląd np. na kanał G i manipulujesz w match grain ustawieniami tylko tego kanału, potem kanał R, potem B.

Mam nadzieję, że nie zamotałem specjalnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności