Jump to content

Początki nauki


bs.mlody2030
 Share

Recommended Posts

Witam

Zaczynając od początku, od paru miesięcy interesuje się grafiką 3d lecz przez cały czas czytałem o nowościach oraz przeglądałem prace użytkowników z wielkim podziwem, kiedy to postanowiłem, że warto by było zabrać się do roboty i spróbować samemu coś ciekawego zrobić. Jak wiadomo początki są ciężkie i z tym problemem ja też się spotkałem mam na dzieje. że to mnie nie zniechęci na początku chciał bym zaprezentować gitarę jako swój pierwszy projekt. Oczywiście proszę o surową ocenę żebym w przyszłości zwracał uwagę na różne problemy. Proszę także o za sugerowanie co może być następną pracą żeby nie rzucać się na zbyt głęboką wodę.

Edited by bs.mlody2030
Link to comment
Share on other sites

Pokaż więcej rzutów, siatki. Zostaw na razie materiały. Bierz się za naukę modelingu. Nie dałeś chamfera, przydało by się.

 

Hmm... Kolejne cuś? Ktoś, kiedyś poradził mi czajnik. Suma summarum go nie zrobiłem. Teraz cierpię :D

 

pzdr. Daniel

Link to comment
Share on other sites

Niezbyt wiem jak zrobić render z siatką a zanim bym znalazł to sporo czasu by upłynęło tak wiec postawiłem na standardową metodę. Dodatkowo wrzuciłem render kieliszka do wina zrobione za pomocą spline oraz modyfikatora lathe tak wiec nie zajęło to za wiele czasu dużo bawiłem się ze studiem co i tak nie wyszło najlepiej ponieważ celem był kieliszek przezroczysty na białym tle. co mogło być zrobione nie tak ?

Mam jeszcze jedno pytanie jaki materiał nakładać na testowy render żeby jak najlepiej odzwierciedlał model, często taki materiał widziałem na forum.

Edited by bs.mlody2030
Link to comment
Share on other sites

W sumie żeby coś ruszyło i ktoś mi pomógł i doradził wziąłem się za coś poważniejszego bo nie da się ukryć, że podstawami nikt się nie interesuje. W sumie nie ma co ukrywać, że jest łatwo dużo rzeczy nie pasuje i nie wychodzi jak powinno a może za ciężki model sobie wybrałem ? Liczę na jakieś porady oraz jakąś krytykę co robię źle i co mógł bym poprawić... Model to AUDI TT

Link to comment
Share on other sites

Eh trzeba było sie nie śpieszyć bo nie wygląda to dobrze, może troche przypomina smochód ale jest to naprawde marne, trzeby było chciaż obejrzeć jakieś tutoriale jak się je mniej więcej robi samochody, oto moje audi TT porównaj ze swoim - http://iv.pl/images/05783600144455061912.jpg , http://iv.pl/images/07860167348083744921.jpg , http://iv.pl/images/80907136215890188932.jpg ,unikaj trójkąty i walcz z kazdym chamferem :P moze inna wersja samochodu ale też TT, podobnie się modluje bo twoją wersje też kiedyś modelowałem ale nie skonczyłem.

Edited by thecrev
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy