Skocz do zawartości

Wizka domku jednorodzinnego.


pirx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Czas na kolejny projekcik. Będzie to wizualizacja domu, który jakiś czas temu kupili moi rodzice. Mama już wybiera tego typu rzeczy jak kafelki, panele czy drzwi. Tempo duże, dlatego nie wiem, czy uda mi się nadążyć z modelem.

 

Jednak potrzebuję już na gwałt waszych porad co do kolorów. Wyczytałem różne (na mój gust:)) dziwne rzeczy na temat ich łączenia, np. do białych okien nie pasują drzwi o fakturze i kolorze drewna. I to jest właśnie jeden z problemów, których nie potrafimy rozwiązać.

 

Jak ma się mieć relacja kolorów okien, paneli i drzwi? My mamy już okna o kolorze białym, a mama chce mieć jasne panele podłogowe. Czy jesteśmy skazani na białe drzwi?

 

Wołający o pomoc, Daniel.

 

//edit: Model bryły pokażę później ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja tam umeblowuje jak mi sie podba, ważne aby się podobało, ja mam białe okna jasne panele i jasne drzwi, musze przyznać, że nie najgorzej to wygląda. Jeśli chodzi o jakieś kafelki to albo w kuchni na podłodze albo nad zlewem ale te nad zlewem dobrze aby były proste nie z jakimiś dziwnymi wzorkami bo takie raczej wszystko psują bo mało pasują do innych rzeczy np. nowszych mebli, próbuj i jeszce raz próbuj znajdz styl który ci będzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, idzie jak krew z nosa ale coś już mam. Dosyć sporo czasu zmarnowałem na tworzenie kafelek (szop) na podstawie tych, które oglądaliśmy z mamą (źle zrobiłem zdj. i nie dało się użyć). Właściwie one są najważniejsze żebyśmy mogli zobaczyć czy będą pasowały. Reszta jest właściwie nie potrzebnym dodatkiem.

 

Pytanie, jak najlepiej oświetlić taką scenkę? mental

44073588.png

 

Jeszcze nie skończona bryła:

domekmod1.png

 

Daniel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kafelek, na stronie Paradyża w dziale dla architektów można pobrać ich bitmapy, większość w dobrej jakości, tyle niektóre trzeba w jakimś programie typu PS zamienić na 24 bity chyba, bo inaczej źle je w maxie wyświetla.

Ogólnie jeśli nie możesz się zdecydować jakie chcesz mieć warto ich aranżacje pooglądać, zawsze można czymś się zasugerować, bo doradzanie bez poznania waszych preferencji to jak wróżenie z fusów. Także na stronie freshome.com można znaleźć sporo inspiracji.

Pozdro.

 

PS.

Z własnego doświadczenia dodam, że kafelki mimo wszystko dobrze wybierać w necie i ewentualnie poprosić sklep żeby zamówił, bo może być tak że wybierając z tego co akurat mają wystawione, okaże się że będzie brakować 2 pudełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cfaniak, koło Bielska jest fabryka Pilcha gdzie mamy "możliwość obniżenia ceny", sprowadzają kafelki z całego świata oraz sami produkują, wybrane już kafelki (kilka różnych wzorów) i jedynie mam przedstawić jak to będzie wyglądało u nas.

 

Logos Faktycznie, geneza tego wygląda mniej więcej tak projekt architekta>kupno za małych przez poprzedniego właściciela>rewolucja mojej mamy (wymiana okien 2 front i tył). Ja zrobiłem małą wersję i teraz jest do poprawy, a dachówki to swoją drogą. Są powiększone o jakieś 20% może więcej :P

 

To jak z tym oświetleniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie w zasadzie na standardzie jak we wszystkich renderach. Mental ma coś chyba jak skylight portal, na jakimś filmiku widziałem - to do oświetlenia z okna, a reszta IESy czy co tam z sufitu będzie świecić. Ujęcia też poprawić, najlepiej żeby były dwa zbiegi do horyzontu, a wszystkie pionowe linie żeby faktycznie były pionowe, coś jak na fotkach z katalogów mebli itp. Najlepiej machnij coś testowego wtedy już mentalowcy lepiej się wypowiedzą.

 

Tutaj masz jakiś rozbudowany tutek o oświetlaniu wnętrza w mentalu http://www.treddi.com/forum/topic/8436-interior-lighting-in-mental-ray/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności