Jump to content

łoś modeler


Vit
 Share

Recommended Posts

Mam pytanie do was czy ktoś z was miał może kontakt z firmą O... której niedawno ogłoszenie wisiało u nas w dziale praca oferowana ? Mianowicie szukali modelera, zgłosiłem się wiec mi odpisali że w ramach pierwszego etapu rekrutacji, proszą o wykonanie modelu, podesłali obrazy referencyjne, ok wykonałem, nie było to coś specjalnie trudnego a ze lubię ten sport to czemu nie :), zaprosili mnie na rozmowę, poszedłem, dziewczyna zaproponowała warunki na które przystałem, jednak coś mnie tkneło po rozmowie i w mailu poprosiłem ją o potwierdzenie warunków. Od tej pory cisza, intryguje mnie to tym bardziej że to już moja druga wizyta w siedzibie tej firmy(poprzednia miała miejsce pól roku temu) i drugi raz po zapowiedziach ze wiecie robimy - Cisza. Pytanie czy wspomniana firma nie czyni tu jakiś niecnych praktyk szukając łosi taki jak ja.

Edited by Adek
Link to comment
Share on other sites

Ogłoszenie oficjalne apropo ogłoszeń.

 

Wiecie i pisałem o tym wiele razy. Takie od razu nazywanie rzeczy (tworzenie czarnych list firm...) nie może mieć miejsca (również względy prawne) i w tych sprawach jestem po prostu ostrożny.

 

Ogłoszenia nie są przez nas sprawdzane, jedynie chcemy, aby tam były dane o firmie, nie były anonimowe i było napisane o co chodzi. Nie mamy jak inaczej tego sprawdzić. Tak samo nie sprawdzamy, czy ktoś tutaj piszę prawdę, czy jest to jednorazowa sytuacja. Nie mamy takiej możliwości tym bardziej, że użytkownicy w dużej mierze piszą anonimowo.

 

Odpowiadacie na ogłoszenia na własną odpowiedzialność i tutaj tak naprawdę to Wam powinna się zapalać jakaś "lampka" jeśli jest coś nie tak.

 

W ogłoszenie nie widzę żadnych podejrzanych wpisów, nic nie jest napisane o tworzeniu modeli (w internecie ta firma zamieściła tez to ogłoszenie w wielu znanych płatnych serwisach z pracą). Z drugiej strony - pytanie, czy to nie jest tak, że to jest normalna forma rekrutacji? Często spotykam się z tym, że są etapy rekrutacji i trzeba coś wykonać. Przecież nikt chyba na pierwszym etapie nie prosi o wykonanie pełnej wizualizacji tylko zazwyczaj daje się jakieś proste zadania (to też warto określić już na początku). W momencie gdy nie zostajemy wybrani - wiadomo, nikt nam nie zwróci tego czasu, który poświęciliśmy na stworzenie czegoś. Ale na pewno macie swoje metody zaznaczania takiego modelu lub jego zabezpieczenie.

 

Zawsze jest możliwość likwidacji tego działu, ale znam sporo osób, które dzięki temu znalazły zlecenia, pracę.

 

Pisałem o tym wielokrotnie. Jeśli coś jest nie tak - na pewno w świecie grafików, który w Polsce nie jest duży takie wieści roznoszą się szybko.

 

Zawsze zalecam ostrożność.

 

Wątek zamykam.

Edited by Adek
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy