Jump to content

Wyginanie animowanego obiektu


syriusz 27
 Share

Recommended Posts

Witam, Panowie mam problem, chce zanimować w jak najprostszy sposób klapę od torby na pizze w miejscu zgięcia, używałem różnych modyfikatorów do wyselekcjonowanych vertexuw ale jakoś się to kompletnie rozłazi. Czy najlepszym wyjściem jest zrobienie tego za pomocą kości?

 

Na zdjeciu czerwone linie to miejsce zgięcia, klapa ma się zamykać do góry.

Link to comment
Share on other sites

możesz same vertexy na upartego zanimować z pod editpoly jak wrzucisz wszystko pod jeden modyfikator. walcząc z przesuwaniem i obracaniem równolegle może jakoś tam wyjdzie, ale jak to ma być płutno i realistycznie sie otwierać to kości i jakies ręczne robótki z symulowaniem zagięć clotha chyba najlepiej

Link to comment
Share on other sites

Witam, mam kolejny problem, na załączniku widać miejsce zgięcia kości i ładnie dopasowaną siatką, nie zgina sie pod kontem prostym, lecz jest to miejsce przy samej kości a takie zgięcie musi być na całej szerokości torby. Jak to zrobić? Chyba nie ma sensu dodawać kolejnych kości bo wyszło by ich chyba ze 100 na całej szerokości torby?

Jak zmodyfikować obwiednie tak aby uwypuklenie na złamaniu siatki zadziałalo na całej długości torby?

Link to comment
Share on other sites

Poświęć chwilkę modyfikatorowi Skin i zobacz jak się przypisuje wagi. Musisz maxowi podać, która część modelu przynależy do której kości. Wtedy będzie się zginać prawidłowo. Jesteś już bardzo blisko. Asblaze wcześniej już pisał o malowaniu wag.

Link to comment
Share on other sites

Masakra, mam zkrzyżowane vertexy, jest jakiś relax do tego żeby to rozprostować? Tym pędzlem to się raczej zamorduję? Co w takich przypadkach można zrobić? Przed przypisaniem kości dodałem kilkanaście podziałów właśnie w tym miejscu, żeby dobrze się klapa zgnała.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy