Skocz do zawartości

Wyginanie animowanego obiektu


syriusz 27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie mam problem, chce zanimować w jak najprostszy sposób klapę od torby na pizze w miejscu zgięcia, używałem różnych modyfikatorów do wyselekcjonowanych vertexuw ale jakoś się to kompletnie rozłazi. Czy najlepszym wyjściem jest zrobienie tego za pomocą kości?

 

Na zdjeciu czerwone linie to miejsce zgięcia, klapa ma się zamykać do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

możesz same vertexy na upartego zanimować z pod editpoly jak wrzucisz wszystko pod jeden modyfikator. walcząc z przesuwaniem i obracaniem równolegle może jakoś tam wyjdzie, ale jak to ma być płutno i realistycznie sie otwierać to kości i jakies ręczne robótki z symulowaniem zagięć clotha chyba najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kolejny problem, na załączniku widać miejsce zgięcia kości i ładnie dopasowaną siatką, nie zgina sie pod kontem prostym, lecz jest to miejsce przy samej kości a takie zgięcie musi być na całej szerokości torby. Jak to zrobić? Chyba nie ma sensu dodawać kolejnych kości bo wyszło by ich chyba ze 100 na całej szerokości torby?

Jak zmodyfikować obwiednie tak aby uwypuklenie na złamaniu siatki zadziałalo na całej długości torby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęć chwilkę modyfikatorowi Skin i zobacz jak się przypisuje wagi. Musisz maxowi podać, która część modelu przynależy do której kości. Wtedy będzie się zginać prawidłowo. Jesteś już bardzo blisko. Asblaze wcześniej już pisał o malowaniu wag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, mam zkrzyżowane vertexy, jest jakiś relax do tego żeby to rozprostować? Tym pędzlem to się raczej zamorduję? Co w takich przypadkach można zrobić? Przed przypisaniem kości dodałem kilkanaście podziałów właśnie w tym miejscu, żeby dobrze się klapa zgnała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności