Skocz do zawartości

Powiększanie/pomniejszanie obiektu w 3ds max


CiasteczkowyPotwór

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam kłopot, otóż chodzi o powiększanie/pomniejszanie obiektów - tak znam narzędzie Scale, ale nie o to mi chodzi.

 

Mam pewien kształt - dla uproszczenia niech będzie to litera H i chciałbym zrobić jego kopię lecz odrobinę mniejszą tak, aby kopia zawierała się w oryginale. Mam nadzieję, że jest dość jasne co mam na myśli. Narzędzie Scale zadziała odpowiednio tylko dla kuli czy sześcianu, ale dla wspomnianego H już nie koniecznie. Jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam

Cookie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sprawdziłem narzędzie, o którym pisałeś i niestety ono tylko rozszerza obiekt o zewnętrzne krawędzie, ale nie zwiększa jego objętości, ale dziękuję za pomoc. Czekam na inne propozycje.

 

Udało mi się znaleźć odpowiedni modyfikator, który działa w ten sposób. Nazywa się Push. Dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez CiasteczkowyPotwór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się scale ustawić względem środka obiektu i skalować wzdłuż 2 osi? Chyba o to chodzi?

 

To zrób sobie prosty kształt Torus i spróbuj wstawić do niego mniejszą kopię za pomocą narzędzia Scale, ale wydaje mi się, że Ci się to nie uda, a na pewno nie prościej niż przy pomocy modyfikatora Push.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności