Skocz do zawartości

Problem: Batch Render nie chce mi wystartować


Juliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z Batch Renderem - w momencie kliknięcia na komendę, Maya zapisuje plik, jak zawsze, ale zaraz potem dostaję komunikat:

// Error: Cannot start batch render process //

 

Komp jest świeżo przeinstalowany, wszystko jest nowiutkie. Mam Windowsa 7, Maya 2011 Subscription Pack.

Sprawdziliśmy każdą opcję, jaka przyszła nam do głowy, m.in. uruchamiam jako administrator, skasowałem folder prefs - bez rezultatu.

Ma ktoś może jakieś sugestie? Byłbym bardzo wdzięczny.

 

Może coś jest schrzanione z moim Windowsem, bo na przykład nie rozpoznaje mi komendy 'render' w trybie command line. Dostaję komunikat: 'render' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.'

Ścieżkę do pliku render.exe mam skonfigurowaną przy pomocy Environmental Variable, więc to nie powienien być problem....

 

Jeszcze raz - z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Juliusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Miałem taki problem gdy byly zainstalowane dwie wersje mai a ścieżki w windows prowadziły do poprzednjej wersji renderera. Strasznie to bylo irytujące, bo póki tego nie rozkminiłem każdy render trzeba było rozpoczynać z linii komend.

Sprawdź czy zmienna windows zawiera odnośnik do maya2011/bin,

w razie czego popraw na dobra lokalizację pliku render.

Edytowane przez ca mel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi - niestety nic nie pomoglo. Nie mam zielonego pojecia, co nie gralo, bo w sumie instalacja systemu jak i Mayi byla swiezutka.

 

Zamontowalismy wiec po prostu obraz dysku innego komputera, na ktorym Maya dziala bez zarzutu i jest okej...

 

(przepraszam, za brak polskich liter, ale nijak mi nie chce przelaczyc na polski jezyk...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności