Skocz do zawartości

Ustawienia 3dsmaxa


piszpunta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja maszyna to płyta asus Sabertooth X58, procek i7 920 2,66GHz , ram 7GB , grafa ati 4870 X2

czy w ustawieniach 3dsmaxa 2008 ktory posiadam sa jakies ustawienia apropo sprzetu? ponieważ denerwuje mnie renderowanie sceny małego wnętrza 6 godzin. da się to jakoś przyspieszyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie no, pewnie, jesli scena potrzebuje np 8gb a ty masz tylko 6 to max bedzie sie staral uzywac swapa z HDD co zdecydowanie spowolni render. Ale tak czy siak, glownym elementem odpowiedzialnym za render to procek (chyba ze uzywa sie renderera GPU).

Summa summarum, bez zobaczenia sceny, ustawien renderera itp to mozna sobie tylko dywagowac dlaczego tak dlugie rendertime'y sa w tym wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat:

to co ma największy wpływ na przyspieszenie renderowania?

 

obecnie mam komp. HP: i5, 6 GB RAM, grafika NVidia GeForce GT 220 z win7 x64

takiego gotowca kupiłem do obrabiania w PSie zdjęć z matrycy 21 mpix i w sumie wyrabia się bardzo dobrze i nie sprawia problemów - gorzej jak wprowadziłem do tego 3D

 

scena statyczna - proste obiekty (np. sfery) ale renderowane vray 4000x3000 pix - mieli się ok. 1 godz.

zastanawiam się który z podzespołów ma najistotniejszy wpływ na przyspieszenie renderu? procesor?

 

oczywiście w czasie renderingu inne aplikacje są wyłączone tak ze wszystkie zasoby są wykorzystywane przez maxa

 

najchętniej kupiłbym gotową stację roboczą (tak jak tego HP) ale nie wiem czym do końca się sugerować pod kątem właśnie renderingu statycznego - ale fotorealistycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że ten czas (skoro jest całkiem niezły) jest głównie zasługą optymalizacji ustawień - dosyć mocno przeze mnie studiowaną dziedziną na różnych tutorialach - zatem dzięki dobrym ludziom którzy dzielą się swoją wiedzą za free w necie

 

dzięki za info - tak, teraz już wiem - bo naczytałem się w międzyczasie sporo na ten temat - że podstawa to procesor

 

Do Was - jako większych niż ja praktyków - mam pytanie: czy raczej preferujecie składaki czy tzw. firmówki?

Ja do tej pory kupowałem składaki (grafika 2D) jednak po ostatnich epizodach z takim kompem (non stop jakieś awarie z którymi tzw. serwis nie bardzo sobie radził) postanowiłem kupić kompa gotowego - padło na HP Pavilion - jestem w sumie zadowolony, nic się nie sypie, wszystko jest stabilne itp... jednak zakup sprzętu z prockiem typu i7 990X w gotowej specyfikacji to już wydatek rzędu 10.000 PLN i więcej i zastanawiam się czy redukować koszty poprzez powrót do składaka czy jednak brnąć po męsku z zaciśniętymi zwieraczami w te hi-endy? ;)

 

na czy pracujecie? gotowce czy składaki? jeśli gotowce to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje skladke robioną przez ludzi kotrzy sie na tym znają i poswiecą troche czasu na testy.

Jak pracowalem w studiu mielismy wiekszosc kompow skladanych przez małą firme ktora zajmowala sie skladaniem hardware pod servery, stacje robocze itp - generalnie sprzet ktory ma dlugo i stabilnie pracowac. I powiem ze wszystko dzialalo pieknie, przez dwa lata 1 komp sie wysypal, dyskowi cos sie spapralo i skopal partycje.

Teraz podobnie, od 3 lat pracuje na kompie zlozonym przez firme ktora przed oddaniem go do klienta stawia maszyne na pare godzin testow obciązeniowych, memtestow itp. Jak narazie wszystko dziala.

 

Co do firmowych gotowców, to juz pare razy byla o tym mowa na forum, placisz tez za obsluge klienta, czasem miendzynarodowe gwarancje itp.

 

Co do pchania sie z zacisnietymi zwieraczami w high-endy (musze przyznac ze jest to strasznie brzmiaca metafora :) ) to glownie pada pytanie o stosunek ceny do mocy. Oczyiwscie jak zlozysz sobie potwora z prockiem z seri eXtreme to bedzie szybszy od zwyklego i7 2600K. Ale czy na tyle szybszy zeby uzasadnic cene? To juz pytanie dla kazdego do osobistego rozmyslania :)

 

ehm sie rozpisal, do roboty trzeba wracac.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, jeszcze na korzyść firmowych przemawiać może gwarancja, często jest to w tej klasie jeden dzień roboczy, minus przynajmniej dla mnie to jest to że, nie można podkręcić takiego komputera i tym samym osiągnąć większą wydajność w cenie dużo niższej, minus składaka swojego to to że, to ty musisz się martwić o części i inne. Ja w pracy mam firmowego a w domu składaka swojego który jest niewiele wolniejszy od firmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności