Skocz do zawartości

Wycinanie/tworzenie otworów w "zaawansowanych" siatkach


Bro

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Jak w najprostszy sposób stworzyć otwór na podanym modelu?

Chodzi o to aby po nalożeniu modyfikatora meshsmooth wszystko jakos wyglądało. Prubowałem już recznie wycinać jak i użyć bolleana ale efekt powiedzmy wychodzi średni.

 

wycinanie.jpg

 

 

 

Jak sobie radzicie z takimi przypadkami ? Jakiś tutek?

 

Pozdrawiam

Bro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

To działa tak: masz model A, dajmy na to boxa, w którym chcesz wyciąć dziurkę. Okrągłą. Tworzysz shape'a zwanego z angielska circle. Ustawiasz go tak, by jego projekcja na Twój model odpowiadała pożądanemu położeniu dziurki. zaznaczasz boxa, wchodzisz w compound objects, klikasz shape merge a następnie pick shape i circle. Następnie convert to poly i z francuska voila. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa tak: masz model A, dajmy na to boxa, w którym chcesz wyciąć dziurkę. Okrągłą. Tworzysz shape'a zwanego z angielska circle. Ustawiasz go tak, by jego projekcja na Twój model odpowiadała pożądanemu położeniu dziurki. zaznaczasz boxa, wchodzisz w compound objects, klikasz shape merge a następnie pick shape i circle. Następnie convert to poly i z francuska voila. :D

 

Hmm niby wszytko spoko ale nie bardzo wiem jaka jest roznica miedzy tym shape marge a probolean'em ?

Wsumie w tym przypadku wychodzi na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, może teraz te algorytmy w Pro Boolean są już lepsze niż kiedyś i mniej się kaszanią, ale ja jednak jestem stara szkoła i dla mnie nadal "Boole rodzi ból", jak to mawiało moje pokolenie. Toteż ja jednak wolę modelować na piechotę, zachowując dzięki temu kontrolę nad siatką. jak ktoś kilka razy się natnie na operacjach Boole'a i potem będzie musiał przez dwie godziny siatkę poprawiać, to zapamięta tą lekcję na długo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też moge powiedzieć ze wywodze sie ze starej szkoły i dlatego w pierwszym posicie wspominalem ze szukam sposobu innego niz bollean. Od kilku lat siedze tylko w game arcie. Teraz przyszedl czas na kilka modeli HP wiec szukam szybkich rozwiązań, a to twoje jest niemal identyczne jak bollean ale wielkie dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności