Skocz do zawartości

"Galeria"


Borghrog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie . Jako , że zaczynam rysować/kreślić jak zwał tak zwał , prosiłbym o pełną szczerość , dużą pomoc i słowa motywacji na początek mojej przygody z grafiką 2D ;) . Od 2 dni mam pożyczonego Intuos'a 4 . Wcześniej nie miałem tabletu graf w ręce (swoją drogą bardzo dobry tablet) , rysuje tyle co w zeszytach podczas lekcji . Od ~miesiąca (mając 18 lat klasa maturalna , ogólniak) wiem , że chce swoją przyszłość wiązać z grafiką 2D . Miałem pewne początki w 3D , ale bez kursu ciężko się obejść z 3ds'em a same tutoriale sporo wytłumaczą , ale też nie wszystko . Dobra , ale do rzeczy .

 

Tutaj wstępnie przymierzam się do narysowania tego "Łapacza snów" : eyeromg.jpg

 

Pomysł wziął się z tego (dzisiaj w czasie lekcji troszkę pokreśliłem [ołówek HB ...]) : imag0234q.jpg

 

1. pytanie mam takie , który kieł wygląda lepiej (czemu?) oraz czy tak ma właśnie wyglądać kieł ? :

aaaarhu.jpg vs aaaavw.jpg

 

 

2. Piórko - strasznie trudna rzecz : czy dobrze ? Co poprawić ? piorko.jpg

 

3. pytanie czy mogę tutaj umieszczać wip innych pomysłów , które będę kreslił czy zawsze muszę zakładac nowy temat na dany przedmiot ? Chyba , że mogę coś takiego prowadzić w temacie otagowanym teczka 2D wtedy prosiłbym o zmianę tag'u tematu ; ) .

 

@UP - na dziś koniec : kluuu.jpg

 

Do poprawy Jest to całe koło , ale za nie wezmę się na samym końcu ;) . Myślę , że z każda kolejna próba przypomina coraz to bardziej kieł .

 

Dzięki z góry za wszystko . Strzałeczka !

Edytowane przez Borghrog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@ UP no faktycznie subforum "Warsztat" wiele tłumaczy . Uczę się też z samych prac / teczek , np Twojej :) jak co tworzyć etc. Dzięki za podpowiedź . Odnoszę , jednak wrażenie , że to subforum jest troszkę hmm obumarłe ? Coś mało wątków jest , a przedszkole zamknięto :(

 

Na dzisiaj kończę kreślić : siatka to tylko zarys jak będzie przebiegała

 

lapacz.jpg

 

Czekam na rady odnośnie cieni .

 

Strzałeczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem do tego wątku ze względu na fajną nazwę i muszę przyznać , że nie miło się zdziwiłem , to coś mogło być chociaż w ręku jakiegoś szamana.Techniczne porady już zostały udzielone ,więc wiele Ci nie powiem.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie . Odświeżam stary temat , żeby nie zakładać nowego . Miałem prawie roczną przerwę w rysunku . Szkoda gadać , ale wydarzyło się b. dużo . Grafika z dzisiaj po powrocie do ps:

 

56364525.jpg

 

Nie mam pojęcia jak mogę w inny sposób przedstawić pustynie podczas zachodu słońca (to co "udało" mi się przedstawić na grafice w ogóle na nią nie wygląda) .

 

Mam pytanie jak mogę nakładać teksturę na dany element ? Np, teksturę skały :) ?

 

I coś : bokser.jpg

 

Postaram się teraz na bieżąco coś kreślić , umieszczać tutaj. Liczę po raz kolejny na szczerą opinie i porady dla nowicjusza .

 

Mój ołówek : 100x70

 

imag0339ei.jpg

 

imag0321k.jpg

 

Węgiel : 100x70 (1 praca węglem . Wnioski : zostaje przy ołówku :p)

 

imag0345g.jpg

 

Na kurs rysunku chodziłem niecałe 4 miesiące , są to też moje pierwsze rysowane postacie ogólnie . Prawdopodobnie w przyszłym roku spróbuje dostać się gdzieś na asp , ale zanim to nastąpi ponownie zapisze się na kurs .

Edytowane przez Borghrog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pytaniami jak nakładać teksturę, to musisz sobie darować, pewnie nikt ci nie odpowie, a nawet jeśli to nie będziesz umiał tego wykorzystać jak należy(sam robiłem podobnie i nic z tego nie wyniosłem). Osobiście polecam ci eksperymentować, otwierać ps'a i rozwiązywać problemy na własną rękę(tutoriale, książki). Co mogę polecić to tysiące linków, które i tak możesz znaleźć w warsztacie, ale na dobry start wg. mnie złap za ołówek i pokaż na ile cię stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35237801.jpg

ew . 50262455.jpg

 

Już masa prac poszła do kosza , a każda jest podobna do tej . Idą do kosza bo zatrzymuje się cały czas na tym samym poziomie szczegółowości i pomysłu . Odnosze wrażenie , że mam jakąś dziwną blokadę i nie potrafię jej przełamać . Nie wiem czy to strach przed spieprzeniem tego co dotychczas nakreśliłem czy co ... Mam nadzieje , że jednak każda kolejna praca czegoś uczy , a ja sam staram się tylko dążyć do doskonałości przez co większośc trafia do kosza . Też mieliście taki moment kiedy nie wiedzieliście jak ruszyć dalej w swoich pracach ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedewszystkim zacząć malować z natury,

robić różne studia:

obrazów starych mistrzów/ artystów którzy się inspirują

zdjęć

kadrów z filmu

 

twoja blokada wynika moim zdaniem z tego że masz w głowie wzorca który pozwoli pchnać ci dalej pracy

 

brak ci wiedzy a co za tym idzie techniki, co więcej pracując cały czas z wyobraźni zamykasz błędne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności