Skocz do zawartości

mieszkanie v-ray


Dusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,postanowiłam pogrzebać trochę w swoich projektach i doszlifować niektóre z nich, tak żeby nadawały się do folio.Załączony render jest ujęciem na fragment mieszkania, pozostałe widoki załączę później w miarę rozwoju pracy nad scena;)Bardzo bym była wdzięczna za wszelką obiektywną krytykę, opinię, pomysły i propozycje do tego jak tą scenkę urozmaicić i poprawić jej fotorealizm. Pewnie jakby to przepchnąć przez szopa to dużo by się zmieniło ale wydaje mi się, że jeszcze można z max'a sporo w tej scenie wycisnąć. Pozdrawiam ciepłoDusia natalia01.jpg

Edytowane przez Dusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bardzo bardzo ładne ale, co ja bym zmienił to:

- kadr obniżyć troche bo teraz to z punku widzenia dwu metrowca/pod sufitem:]

- filiżaneczki z kawą troche porozsuwac, bo teraz za ładnie za równo stoją (nienaturalnie)

- pod szafkami wiszącymi lustrzana powierzchnia raczej nie na miejscu, juz lepiej cos neuralnego np tez biały lakier z połyskiem

- troche dziwnie wygladaja te dwa obrazki w ramce po prawej, wszystko idealnie poukładane a tu obrazek na obrazu, ja bym zlikwidował ten mniejszy

 

reszta jak ta lala, generalnie bardzo mi sie podoba calosc:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie:)

Podłoga na duży plus

Kuchnia też

Obraz powiesił bym i oświetlił odowiednio. Teraz masz taki dziwny detal z nieodpowiednim na nim cieniem. Na półce położyłbym raczej kilka małych albo jakąś ozdobę a nie obraz takich gabarytów.

Wrzuć coś do półki.

Popraw IES'a bo masz błędy przy suficie.

Te lampy nad stołem za ciężkie jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie:)

Podłoga na duży plus

Kuchnia też

Obraz powiesił bym i oświetlił odowiednio. Teraz masz taki dziwny detal z nieodpowiednim na nim cieniem. Na półce położyłbym raczej kilka małych albo jakąś ozdobę a nie obraz takich gabarytów.

Wrzuć coś do półki.

Popraw IES'a bo masz błędy przy suficie.

Te lampy nad stołem za ciężkie jak dla mnie.

 

Dzięki :)

 

Fakt coś mi ten obraz też przeszkadza. Niby jest przeszklony a praktycznie nic nie odbija. Dekoracje na półce do wymiany ok;)

Lampy zostawiam - mi się akurat podobają :P

 

Co do IES'ów też zauważyłam że się popaprały. moje pytanie brzmi:

jak je naprawić? Generalnie nigdy z IES'ami nie umiem sobie poradzić i średnio je ogarniam.

 

Z góry dziękuję za odp. :)

Duśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że masz coś dziwnego ze światłem z okien. Okna masz zasłonięte żaluzjami a świeci od nich światło słoneczne. Do tego wygląda mi to tak jakby cała ściana świeciła a zasłona tylko dawała cień wraz z meblami. Jeśli miałaś za ciemną scenę kiedy oświetlałaś to światłem zewnętrznym to wystarczy zmniejszyć value burn w colour mapping do jakiejś małej wartości i wzmocnić światło. Wtedy całe pomieszczenie się rozświetli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko IESów używam ale nie wrzucam ich do obudowy tylko poniżej jeżeli mogę. Jeżeli miałem za mocne to mi sprawiały podobne problemy. Light cache w Secondary bounces nie potrafił się ich pozbyć i dopiero przestawienie się na Brute force dało odpowiednie rezultaty kosztem czasu. Może ktoś się jeszcze wypowie na ten temat bo ja wnetrz prawie wogóle nie robię a jest tu sporo osób znających się na tym temacie.

A i zrób sobie delikatnego chamfera stołu przy podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że masz coś dziwnego ze światłem z okien. Okna masz zasłonięte żaluzjami a świeci od nich światło słoneczne. Do tego wygląda mi to tak jakby cała ściana świeciła a zasłona tylko dawała cień wraz z meblami. Jeśli miałaś za ciemną scenę kiedy oświetlałaś to światłem zewnętrznym to wystarczy zmniejszyć value burn w colour mapping do jakiejś małej wartości i wzmocnić światło. Wtedy całe pomieszczenie się rozświetli

 

 

hmmm... burn mam 0,01 w colour mapping'u (używam reinhard'a) a jasność sceny korygowałam f number'em. Żaluzje nie są zamknięte, więc światło pada z zewnątrz. Scena nie jest doświetlana, niczym innym. Po lewo w zabudowie jest vraylight który ma jedynie z zadanie odwzorowanie podświetlenia led, no i IES'y które użyłam raczej do wydobycia struktury ściany z półką niż do doświetlania sceny... Może wydaje Ci się, że światło jest niepoprawne fizycznie (w sensie że ściana świeci) bo z tyłu kamery z której renderowałam jest jeszcze jedno okno, przez które wpadające światło pada na ścianę z zasłonami.

 

Pozdrawiam

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko IESów używam ale nie wrzucam ich do obudowy tylko poniżej jeżeli mogę. Jeżeli miałem za mocne to mi sprawiały podobne problemy. Light cache w Secondary bounces nie potrafił się ich pozbyć i dopiero przestawienie się na Brute force dało odpowiednie rezultaty kosztem czasu. Może ktoś się jeszcze wypowie na ten temat bo ja wnetrz prawie wogóle nie robię a jest tu sporo osób znających się na tym temacie.

A i zrób sobie delikatnego chamfera stołu przy podłodze.

 

Hmm... niby te IES'y mam sporo poniżej a nie w zabudowie...

No nic czekam w takim razie na podpowiedź kogoś kto siedzi w temacie interiorów;)

Czy da się to jakoś naprawić bez przejścia na Brute Force? Nie bardzo lubię ten bounce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie zdaje że chłopakom chodzi o to ze światła z opraw podtynkowych, które z reguły są kierunkowe, świecą także na sufit, a przecież fizyka swiatła kierunkowego powoduje iż winny swiecic tylko w dół, generalnie punk swietlny powinno sie umieszczac w oprawie tak jak jest w naturze, spróbuj tak i zrenderuj tylko ten kawałek, wtedy zniknie efekt plam świetlnych na suficie, jak będą problemz to posteruj wiązką swiata i kierunkowością

 

ps. ja bym zostawił obraz stojący na półce – bardziej artystycznie niż typowe wieszanie na scianie, coraz ładniejsza się robi ta renderzyna choć już na początku taka była:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powtarza się ale to przez tą texture a nie chce mi się jej naprawiać. Inna znowu nie daje takiego fajnego efektu.... Pomyślę o tym ;) Dziury będą już wypatrzyłam, że o nich zapomniałam i na skróty przykleiłam je do sufitu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności