Skocz do zawartości

Renderowanie + sprzet + zdrowy umysl...


Gość Chrupek3D

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chrupek3D

to chyba ten sam koleś robi... genialnie to robi, ale czasy renderu i ten jego sprzęt... matko święta, żeby 36 dni renderować animacje... o zgrozo :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Chrupek3D

ola-f jak zwykle dwuznaczny ;) Zastanawiam sie, bo jak stać by mnie było na Nuke, Maye, Mari itd... to bym to wszystko w cholerę wysłał na farme, a nie liczył 35 bitych dni na kalkulatorku. A propo, to ciekawi mnie właśnie, gdzie on znajdzie robote... prędzej w takim PI, niż w wizkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie on znajdzie robote... prędzej w takim PI

no wlasnie nie sądze by w porządnej firmie taka osoba znalazła zatrudnienie. Farma, farmą ale termin zawsze zmusza do kreatywności. Te 36 dni koles mogl przeznaczyc na zbudowanie sobie np. biblioteki materiałów czy modeli a nie patrzeć jak mu komp grzeje pokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no materiały czy modele też wymagają renderowania. Chodzi mi tylko o to, że ten miesiąc już mu nie wróci, a mogl zainwestować w coś co da mu kasę na lepszy sprzęt. Po 36 dniach jest dokładnie w tym samym punkcie swojego rozwoju zawodowego - rachunek za prąd + filmik na youtube.

To tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

pewnie kreci seriale z kozuhowskom ;)

w polskich serialach pelno jest takich efektow.

Kiedy np. rysiek w klanie podaje grazynce herbate to wszystko jest w CG... max, maya, mari, houdini...

Nastepnie rysiu inkasuje 11tys. za dzien zdjec i ma w dupie kryzys, ale on akurat jest wybitnym aktorem i jemu wolno, co innego The Niro... temu bym nie dal tyle

 

a wracając do tematu to nasz rodzimy Tomek tez troszkę przysiadł nad Katedra... i swiat mu sie odmienil.

Chyba warto.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem tej dyskusji... No to się facet narenderował - co z tego? Efekt fajowy i to sie chyba powinno liczyć. Może przez te 36 dni leżał do góry wentylem na plaży a może po prostu pracował na drugim kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)a może po prostu pracował na drugim kompie.

 

Właśnie, też chciałem to wcześniej napisać. Bo nie sądzę, aby przez 36 dni siedział przed kompem i patrzył zerkał na monitor w przerwach pomiędzy rozwiązywaniem sudoku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba w pierwszym filmiku otwieraja mu sie drzwi, przez co sytuacja cienia mu sie zmienia, wiec wypalanie by sie nie dalo, ale masz racje tadek, tez bym wszysko wypalil, i ewentualnie usunal wszelka animacje, zawsze sie troszke szybciej renderuje...... btw. faping przez 36dni? to chyba jest bolesne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogl wypalic wszystko do textur, przeliczyc same odbicia i refrakcje i robic faping przez 36 dni

wsumie to ja bym tak wolal

A może po prostu mu się nie chciało.

Też mam czasami takie sadystyczne skłonności w stosunku do mojego komputera..

Facet po prostu wyszedł z założenia, że jak idzie do pracy to komp i tak stoi wyłączony.. A że nigdzie mu się nie śpieszyło.. A że np przy okazji ma tartak w którym to rachunek za prąd zużyty przez procek ginie w tym co pobierają potężne piły do drewna.. To se wziął chłop i wyrenderował..

Znam głupsze zachowania ludzi np nałogowe picie wódki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu za free zrobilem animacje mieszkania (niektorzy moze kojarza) dla znajomego. Siedzialem wieczorami po pracy i dlubalem przez chyba dwa miesiace, jak juz wszystko bylo gotowe to wyslalem na Backburner'a wlaczylem server i czekalem na rezultaty.

Jak wychodzilem rano do pracy wlaczelem kompa i sie renderowalo, skonfigurowalem sobie VNC zeby sprawdzac z pracy czy wszystko OK. Wracalem z pracy wylaczelem BB server i gralem/www/max, w nocy komp odpoczywal :)

Pozniej to wszystko poskladalem wrzucilem do sieci i po krotkim czasie dostalem kilka ofert zrobienia zlecen, niektore smieszne inne calkiem ciekawe.

 

Dodam, ze na codzien pracuje przy wizkach i bez doswiadczenia przy podobnych projektach pewnie nigdy bym tego nie skonczyl, dlatego tez podejrzewam, ze animacje z pierwszego posta to "personal projects" osoby ktora na codzien zajmuje sie tym zawodowo.

 

 

PS - moze mi ktos powiedziec co to jest "faping"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: zły dział :D

 

ale zeby nie było pustego posta:

(mialem nadzieje), ze chodzi o cos innego zwiazanego z grafika

wspólnym mianownikiem są wizualizacje.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności