Skocz do zawartości

Pojazd 3D: brum brum z daawnych czasow


WToreK

Rekomendowane odpowiedzi

Hello wszystkim :)

Ten topic to tak raczej jako ciekawostka, wygrzebalem moja stara scenke, autko ktore robilem kiedys tam, w czasach mrocznego sredniowiecza.

 

Odkurzylem plik i sprawdzilem co sie da zrobic z tym modelem przy uzyciu Brazila :) Oto efekty:

 

8.jpg

 

9.jpg

 

Pare drobnych poprawek i chyba jest postep, he? :D Cos tam jeszcze poczaruje przy tej scence i na dniach powinniscie zobaczyc efekty.

Still to go: opona, material na felgi (?), otoczenie :]

 

A tak wygladal render zrobiony wtedy przy uzyciu scanline\'a (ale siara :P )

 

s2.jpg

 

UWAGA: Model moze wykazywac miejscowe podobienstwo do pojazdu Auburn Speedster 1928-33. Podobienstwo zamierzone, oparte na 2 (slownie: dwoch) obrazkach z gazety :D

Pozdroofka

 

P.S Siatki nie dam bo heh... to jedno wielkie cos, wiecie, uczylem sie roznych technik ;)

 

[Wyedytowany dnia 13-7-2004 > Wtorek]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hi, dobrze ze sie autko podoba :)

Co do grilla, to rzeczywiscie do poprawy jest :/ tyle tylko ze nie bardzo mam pomysl jak sie za to zabrac, zeby ladnie wygladalo. Cos pokombinuje w kazdym razie.

Aha, dlaczego nikt nie komentuje? Chyba zmienie kolejnosc obrazkow bo jak sie ludziom pojawia ten stary ze scanline\'a to wala w backspace tak szybko jak sie tylko da :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo czasu ale udalo mi sie zmontowac nowa oponke i grilla (z ktorego nie bardzo jestem zadowolony). Moze ktos ma jakis pomysl jak zrobic grilla o takiej powierzchni ktory by dobrze wygladal i nie renderowal sie cale wieki?

Kolo:

 

12.jpg

 

13.jpg

 

Aha, zna sie ktos na takich starych samochodach? Jak sie tam dostaje do silnika? Bo przydaloby sie jakis rowek trachnac tu i tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się poprostu maske otwiera.

 

Grill to może być tekstura z kratka przezroczystości w kanale alpha.

 

Co do brazila vs. scanline to tylko lakier był ładniejszy w brazilu, a i tak obrazek na dole w pierwszym poście wyglądał na najładniejszy. :D

 

Nowa oponka cool, ale guma chyba powinna być ciemniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj fotek starego mercedesa albo phateona(12 cylindrow ulozonych rzedowo). Rowek musi przebiegac przez srodek maski, i fajnie by bylo jakbys zrobil troche rurwystajacych z silinika (poszukaj fotek Mercedesa SSKL\'a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pussik: ten wlasnie grill tak jest robiony, znaczy mapka opacity no i pare innych, zeby ladniej bylo, natomiast chodzi mi o to ze ten grill sie jakis plaski wydaje :/ Na razie go zostawiam w tej postaci. Jesli chodzi o kolor opony to rzeczywiscie dam ja ciemniejsza, pomimo ze na zdjeciach ktore mam opona jest jeszcze jasniejsza! I ma tak jakby lekka domieszke niebieskiego koloru, jakies takie dziwne ale moze to wina oswietlenia.

 

eax88: rur z silnika nie bedzie bo w tym modelu Auburna na ktorym sie wzoruje ich nie ma (wprowadzili je w nastepnym modelu (1935) ). Ten rowek tak wlasnie trachne, przez srodek, dzieki :)

 

Czas sie wziac za otoczenie chyba, jak rodzina mi da dzis spokoju troche to zmajstruje moze cos ciekawego. Dzieki za komentarze, podroofka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello there :) No rodzinka jak z poprzedniego postu widac nie pozwolila mi na zrobienie otoczenia, poza tym wakacje (pozdro dla wszystkich pijakow) dlatego update dopiero teraz, taki niewielki, zeby zaostrzyc apetyt. Generalnie to proponuje zwrocic uwage na bruk bo on jest mniej wiecej skonczony. Tamte 'falloutowe' budyneczki w tle to taki zarys, beda wygladac powiedzmy ... bardziej ekskluzywnie :P No i obrazeczek, enjoy:

 

aaa i jeszcze pozdroofka dla May :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Schody są zbyt obłe, a kostka na drodze zbyt monotonna - powinieneś przygotować kilka modeli, albo napracujesz sie pożądnie nad texturą!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoczenie osiagnelo ostateczny wyglad (no a przynajmniej tak mi sie wydaje ;) ) M@ti - schody sa juz mniej 'oplywowe' ;) - takie zostana, kostka na jezdni... to jest juz paranoja z jej ustawianiem, na final bedzie jeszcze inaczej niz teraz. W kazdym razie nic tu juz nie pokazuje do czasu wersji otoczenia z materialami. Nooo to chyba tyle, pozdrawiam.

 

May :*

 

P.S. Mapy 'dirt' lepiej tworzyc samemu czy moze sa jakies ladne proceduralne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wrednej kostki brukowej to powiem to co wyzej juz pisalem - bedzie inna :]

Uncle -> czy kostka brukowa jest MNIEJSZA to bym sie zalozyl ze ta moja niekoniecznie, akurat pod blokiem mi rozkopali ulice takze moglem popatrzec jak to wyglada dokladnie wzgledem samochodu. Kostek brukowych ci u nas dostatek, rozne rozmiary i ksztalty :]

Aaaa czy ktos wie czy kostka brukowa i tzw. konskie lby to to samo?

 

 

Buziaki dla May :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności