Skocz do zawartości

Proszę o pomoc-sofa bohemian Busnelli


Seidhe

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomóżcie biednej kobiecie bo ta sofa zacznie mi się śnić po nocach. Jak zrobić to paskudztwo? http://www.contemporist.com/2010/04/28/the-bohemien-sofa-by-castello-lagravinese-for-busnelli/ Potrzebuje "na wczoraj". Męczę się cały dzień i zaraz coś mnie trafi.

Przy okazji witam Was wszystkich, do tej pory tylko przeglądałam forum, dzisiaj z czystej desperacji się zarejestrowałam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Raczej moja odpowiedz za duzo Ci pewnie nie pomoze, ale ja nie widze innego sposobu jak recznie to wymodelowac poly by poly... A roboty tu raczej sporo przy tym wiec nie wiem czy znajdzie sie na tyle dobry samarytanim ktory zrobi to za ciebie za darmo... Ale probuj moze sa na tyle dobrzy ludzie jeszcze na tym swiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisze Pawelkos. Ręczne dłubanie. Dla doświadczonego modelera to nie problem, ale nadal co najmniej cały dzień roboty.

Zacznij od ogółu do szczegółu. Najpierw ogólny kształt całego siedziska, oparcia i poręczy bez wgłębień, przy czym siatkę zbuduj tak, by vertexy znalazły się mniej więcej w miejscach, w których powinny być potem wgłębienia. Zwisające fałdy tkaniny zostaw na potem. vertexy extruduj tworząc wgłębienia, a potem ręcznie dopieść wszystkie fałdki i zagłębienia. Nie zapomnij o guzikach na dnie zagłębień. Następnie gdy masz już fałdki, to wyciągnij krawędzie fotela i wymodeluj zewnętrzne zwisające fałdy tkaniny.

Bardziej Ci raczej nie pomogę, po prostu taka kolejność pracy jest najlepsza. No, tu po prostu trzeba mieć modelować i tyle.

 

A tak na marginesie: witamy na forum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności