Skocz do zawartości

Pojazd 3D: BMW z9 - concept car


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym zaprezentować prawdopodobnie ostatnią pracę w 3D. Jakoś nigdy mi się nie udało złapać pracy w grafice, ale to pewnie dlatego, że nie miałem się kiedy rozwinąć jak należy. Przyszedł ostatni semestr studiów, wypadałoby napisać magisterkę, znaleźć pracę i zostać automatykiem. Chcę być dobry w tym co robię, a w grafice już wiele chyba nie zwojuję. Dlatego chciałbym poznać opinię na temat tego co udało mi się wypracować przez te kilka lat, bo w tym projekcie pokazuję chyba tyle ile potrafię.

Co do samego conceptu, to chyba znajomym nie przypadł specjalnie do gustu, więc nie oczekuję zachwytów. W sumie mi na początku przeniesiony ze szkicu na 3d też nie przypadł do gustu, ale jak dopracowałem niektóre elementy to bardzo polubiłem to autko. Chciałem zrobić jakiś concept nie jako własny DeeP, nie jako Fiat, tylko coś z wyższej półki, padło na BMW. Chciałem zrobić coś oryginalnego, a nie tylko wymodelować BMW w tym samym stylu co wszystkie i tylko trochę przemodelować, bo pewnie by skończyło się to posklejaniem wielu modeli. Inspiracje naturą, listek jako lusterko, felgi inspirowane kwiatkiem to taki trochę pomysł na samochód sportowy typu eco np. silnikiem elektrycznym, czy na wodór. Pierwsze ujęcia studyjne, raczej dla zarysu, dlatego takie ciemne.

 

Cóż, dziękuję za komentarze te tutaj i te w przeszłości, bo jakby nie patrzeć większości nauczyłem się na tym forum, chociaż sam byłem mało aktywny.

Pozdrawiam serdecznie.

 

1cam5dof.png

 

2cam2dof.jpg

 

3cam3dof.jpg

 

4cam4dof.jpg

 

5cam1dof.jpg

 

6shot3dof.jpg

 

7shot2dof.jpg

 

8shot1dof.jpg

 

EDIT: Jakby ktoś miał chęć sobie rzucić na tapetkę :)

 

posterbm.jpg

Edytowane przez pitekkkk
dodanie obrazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Stary, gdybym ja umiał takie rzeczy, to bym robić nie musiał :) A tak poważnie - to bardzo ciekawy concept, nie jestem tutaj szpecem, zwłaszcza od samochodów, ale uważam, że większą wartość mają własne projekty... Trzy ostatnie rendery najlepsze, studio trochę gorsze - oświetlenie nie podkreśla sylwetki samochodu- myślę, że można by dopracować. Ogólnie ocena dobry+! Pozdrawiam

Edytowane przez piekarzanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary za to co napisales na poczatku , widac ze bardzo wpozadku z Ciebie koleszka.

I powiem tak badz i automatykiem jak chcesz , ale zostawic grafike z takim starzem i pracami na dobrym poziomie , a we wczesniejszych latach nawet o wiele wiecej niz dobrym poziomie to zle posuniecie jak dla mnie.

Kazdy ma zastoje i okresy ze staje sie w martwym punkcie... Hobbystycznie dzialaj dalej ;) dobre masz prace tylko musisz obrac jakis plan rozwoju i wejsc w specjalizacje , rob autka i sie na nich skup bo elegancko wyszlo , czasem ktos podpowie cos cennego i tak ziarnko do ziarnka i bedzie git ;) Mam nadzieje ze jeszcze jakas dobra praca kiedys sie pochwalisz ...

 

Co do pracy to plastelina troche wyszedl ten model , studio w dobrym kierunku ale na modelu sa fale dunaju normalnie , z tylu tez jest nieciekawie neistety , druga kamerka tak troche bez pojecia zrobiona ... zewnetrzne rendery , samochody wygladaja jak wklejone. No w dobra strone idziesz ale duzo pracy przed toba , ale nie odrazu Rzym zbudowano ... tyle tu wykfalifikowanych samochodziazy na forum ze ich prace normalnei wgniataja w fotel , jest multum rzeczy do podpatrzenia jak pracuja :)

 

Pozdro

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studyjne renderingi najlepsze, na outdorowych nie zgadza się kolor nieba z tym co odbijają blachy (odbijany kolor sugeruje bardziej słoneczny dzień). Ja bym tego nie porzucał, choćby z szacunku do włożonego dotąd czasu i energii w rozwój, ale zrobisz jak zechcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że nie tylko ja miewam trudne wybory... podtrzymuję zdanie kolegów i zachęcam do dalszej pracy.

Zresztą, nie wiem czy możliwe jest tak po prostu odstawić grafikę 3d, zapomnieć...

Życie weryfikuje własne działania, roześlij swoje portfolio do kilku firm, zobacz jaki będzie odzew.

Jeśli jeszcze nie masz rodziny i zobowiązań, przyciśnij, poucz się wykorzystaj ten czas, kup jakiś dobry tutorial, przeskocz swój poziom...

Powodzenia

illusion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj no kolega pitekkkk chyba za bardzo poleciał z tym biczowaniem własnej osoby :) Generalnie dobrze jest dywersyfikować i rozwijać własne umiejętności. Generalnie takie auto na ulicy pewnie przykuwało by wzrok. Jest w tym konciepcie dużo fajnych rzeczy i parę takich które można by zmienić. Znajomym się pewnie nie podobało bo porównywali je ze znanymi autami bmw...a wiadomo nad konceptem w takiej fabryce czuwa wiele osób, każdy podpowie to i owo i powstaje coś co podoba się większości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnia praca.. :) jedyne co moge ci odpowiedzieć to że konkurencja sie ucieszy i pewnie wypije pare piwek za twoją magisterkę.

Z ciekawości zrobiłem szybki przegląd Twoich wątków i jest tam sporo bardzo fajnych rzeczy a poza tym widac ogromny postęp. Ja w twoim przypadku jednak głosowałbym na karierę w grafice. A juz na pewno nie powinienes z tego całkiem rezygnować . Jeśli ktoś robi takie rzeczy jak ty to nie ma możliwośći żeby tego nie lubił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na 3d sie nie znam, napisze jedynie ze strasznie podoba mi sie sam concept! Widac ze to bmw, widac ze to 'zetka' i widać pewną świeżość- wiec z czystym sumieniem moge powiedziec ze concept sie udał;]

 

gratki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności