Jump to content

Pytanko średnio związane z tematyką portalu. :)


Sethbdg

Recommended Posts

Hej, nie jestem maniakiem tworzenia modeli 3D, ani nic z tych rzeczy, jednak mam pytanie, na które myślę, że mógłbym znaleźć tutaj odpowiedź.

 

Mianowicie - czy istnieje program, który pozwoli mi rozłożyć model 3D na warstwy, gdzie będę mógł mieć wgląd na każdą z nich pokolei?

 

Chodzi mi mniej więcej o coś takiego:

scaled.php?server=62&filename=zxczxczxczxczxczxc.png&res=medium

 

I jeszcze ponadto - czy istnieją jakieś strony, z których mógłbym pobrać sobie jakieś modele 3D to późniejszego odtworzenia?

 

Mam nadzieję, że napisałem to zrozumiale i dostanę zadowalającą odpowiedź. :)

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam! :)

Link to comment
Share on other sites

Chyba będziesz musiał bardziej skonkretyzować to pytanie. Taki program nie istnieje, natomiast jeśli dostaniesz odpowiednio przygotowany model to jest taka możliwość. Musiałbyś sprecyzować co rozumiesz przez warstwy. Jeśli dobrze się orientuję rendering do warstw istnieje, oddzielnie się puszcza światło, pewne elementy, ale to nie jest etap modelowania a renderingu.

 

Więcej musi napisać ktoś z branży, który to robi jak napiszesz o co chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Eee tam! Przecież coś takiego to standardowe przygotowanie wydruku 3D - sam w tym nie siedzę, ale pamiętam z prezentacji na Konferencji Blendera w 2011. KAŻDY model przed wytworzeniem w drukarce jest przetwarzany na tysiące takich warstw, i robi to program przygotowujący wydruk 3D. Każda z warstw jest bitmapą, którą można sobie przed wydrukiem obejrzeć, by zoptymalizować wydruk i w razie czego zawczasu znaleźć słabe punkty....

Link to comment
Share on other sites

Jeny, ale namieszaliście mi w głowie teraz. ;)

 

Ja się po prostu bawię troszkę w dosyć popularną ostatnio grę - Minecraft, gdzie znudziło mi się budowanie budynków i obrazów 2D, stąd też pomyślałem o zrobieniu czegoś w 3D, małego (bo wysokość ograniczona jest do 128 klocków, a ja biorę jeden klocek za jeden pixel robiąc jakiś obraz). Chcę zrobić to na zasadzie pixel-artu, ale nie jestem specjalnie uzdolniony pod tym względem i zrobienie bardziej zaawansowanych modeli mnie po prostu przerasta. :)

 

Tak więc mówiąc "warstwa" myślę o kolejnych częściach modelu o grubości jednego pixela od góry do dołu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy