Skocz do zawartości

Pytanie dot. 3DS i narzędzia "Chamfer"


xhub87

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam problem z narzędziem "Chamfer". Grafiką bawię się od paru tygodni więc proszę o wyrozumiałość. A więc tak. Wszystko jest ładnie pięknie kiedy sprawa dotyczy jednej, dwóch krawędzi lub jest wierzchołek z powiedzmy trzech krawędzi jak np. w kwadracie.

Ale... Jeśli mamy takie nietypowe miejsce jak to, które odtworzyłem w postaci tego prostego obiektu,

 

79428019.jpg

 

to po użyciu narzędzia "Chamfer" na splocie krawędzi tworzy się takie cholerstwo :/

 

26967193.jpg

 

Udało mi się przerobić siatkę ręcznie, że otrzymałem taki oto efekt: (moim zdaniem tak to powinno wyglądać)

 

96863580.jpg

 

No i teraz moje pytanie brzmi czy da się to zrobić jakoś prościej niż ręcznym przerabianiem siatki, tak żeby efekt był taki bądź podobny do tego z ostatniego obrazka, bo robić to ręcznie to dużo pracy a co za tym idzie dużo czasu...

 

Za zainteresowanie z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Oczywiście, że się da. ;)

 

Najpierw usuwasz chwilowo zbędne edge na górze, przez które to taka siatka Ci się robi:

 

1.jpg

 

aby uzyskać taki efekt:

 

2.jpg

 

Po tym chamferujesz górne krawędzie:

 

3.jpg

 

Następnie te wszystkie edge pionowe, również te, które powstały Ci przy chamferze górnych krawędzi:

 

4.jpg

 

Jak widzisz to tworzy Ci małego "babola", ale cut między ostatnimi vertexami chamferu i punktami, do których dochodziły edge usunięte na samym początku, sam rozwiąże ten problem.

 

5.jpg

 

Voila!

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności