Jump to content

Nie moge wczytac filmu video (avi) jako tlo w 3ds max 2012


Krzychu78

Recommended Posts

Robie animacje gdzie tlo ma byc filmem video ( kamera nieruchoma jak przy fotografiach ). W 3d widoczny jest jedynie model i jego cienie, ktore padaja na przezroczysty PLANE. Wszystko proste i ladnie spasowane na probnym filmiku avi z aparatu fot. Nikon D90 ( 720p ). Jakosc slaba, ale to nie kamera video i do prob starczy. Nastepnie nakrecilem wlasciwy filmik kamera video Sony Full HD i przerobilem na avi. Plik video nie jest duzy ( 8,17 MB ), a nie wyswietla sie ani w preview, ani w viewporcie i renderze. To dziwne bo ten z Nikona jest wiekszy i wchodzi bez problemu.

Co jest nie tak ? Czy avi nie jest rowny innemu avi ?

Pomocy !!!

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak! .avi to bardzo szeroki format mający dziesiątki różnych parametrów których mimo usilnych prób nadal nie zgłębiłem.

Ściągnij jakiś darmowy konwerter i spróbuj pomajstrować z ustawieniami. Niestety, nie bawiłem się jeszcze z tłem w formie filmiku, więc nie jestem w stanie podać Ci konkretów.

Link to comment
Share on other sites

Avi to w ogóle nie jest format, tylko kontener, w którym może się mieścić dużo różnych formatów. Zarówno obrazu, jak i dźwięku. Na przykład Divx, Xvid, MJpeg (tego ostatniego prawie nic nie "łyka"), i wiele innych.

Ściągnij sobie darmowy program MediaInfo, lub GSpot, i wczytaj do niego film. Otrzymasz dokładne informacje, jakim kodekiem film jest zakodowany.

Następnie ściągnij również darmowy FormatFactory. Wybierz "Wszystko do avi", ustaw w ustawieniach wyjściowych jako kodeka "Xvid MPEG4" (jest ustawiony standardowo), i przekoduj ten filmik. Sprawdziłem. Max łyka ten format bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy