Skocz do zawartości

Nie moge wczytac filmu video (avi) jako tlo w 3ds max 2012


Krzychu78

Rekomendowane odpowiedzi

Robie animacje gdzie tlo ma byc filmem video ( kamera nieruchoma jak przy fotografiach ). W 3d widoczny jest jedynie model i jego cienie, ktore padaja na przezroczysty PLANE. Wszystko proste i ladnie spasowane na probnym filmiku avi z aparatu fot. Nikon D90 ( 720p ). Jakosc slaba, ale to nie kamera video i do prob starczy. Nastepnie nakrecilem wlasciwy filmik kamera video Sony Full HD i przerobilem na avi. Plik video nie jest duzy ( 8,17 MB ), a nie wyswietla sie ani w preview, ani w viewporcie i renderze. To dziwne bo ten z Nikona jest wiekszy i wchodzi bez problemu.

Co jest nie tak ? Czy avi nie jest rowny innemu avi ?

Pomocy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Dokładnie tak! .avi to bardzo szeroki format mający dziesiątki różnych parametrów których mimo usilnych prób nadal nie zgłębiłem.

Ściągnij jakiś darmowy konwerter i spróbuj pomajstrować z ustawieniami. Niestety, nie bawiłem się jeszcze z tłem w formie filmiku, więc nie jestem w stanie podać Ci konkretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avi to w ogóle nie jest format, tylko kontener, w którym może się mieścić dużo różnych formatów. Zarówno obrazu, jak i dźwięku. Na przykład Divx, Xvid, MJpeg (tego ostatniego prawie nic nie "łyka"), i wiele innych.

Ściągnij sobie darmowy program MediaInfo, lub GSpot, i wczytaj do niego film. Otrzymasz dokładne informacje, jakim kodekiem film jest zakodowany.

Następnie ściągnij również darmowy FormatFactory. Wybierz "Wszystko do avi", ustaw w ustawieniach wyjściowych jako kodeka "Xvid MPEG4" (jest ustawiony standardowo), i przekoduj ten filmik. Sprawdziłem. Max łyka ten format bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności