Skocz do zawartości

Merge - czyli jak importować do sceny zawartość innych scen w Blender?


Gość Grievous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grievous

Witam

 

Problem jak w temacie, zaczynam przerzucać się z 3ds na Blendera ponieważ szalenie mi się ten progrmik spodobał, jak i dostępny w nim silnik Cycles, który na moje potrzeby jest rewelacja, ale jest jeden spory dla mnie problem.

Nie wiem jak (i mam nadzieję że tylko nie wiem a nie że sie nie da) "mergować" obiekty z innych scen do obecnej.

Przykładowo mam zapisany plik z krzesłem, a robię teraz scenę kuchni i chce przygotowane wcześniej w osobnym pliku blend krzesło zaimportować i ustawić w scenie (jak w 3ds opcja merge), jak to zrobić ? funkcja import importuje inne formaty i chyba podmienia całą scenę.

 

Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc. Szukałem i nigdzie nie mogłem nic na ten temat znaleźć, ani tu ani w google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość Grievous

próbowałem ale nie wiem jak sie tego używa... włączyłem append (oraz potem link), wybrałem plik .blend z folderu i nic. nic sie do sceny nie wgrało. Co robię źle? jakiś instruktarz bardziej szczegółowy ? Czy jeszcze coś trzeba dodatkowego zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grievous

no i dzięki wielkie ikkiz, teraz kumam o co tam chodzi, filmik bardzo mi pomógł. Po kliknięciu w plik pojawiała mi sie lista nowych katalogów ale nie wiedziałem o co kaman, nie zwróciłem uwagi że to kategorie obiektów w scenie :) Dzięki.

 

szczuro - gdybym znalazł rozwiązanie problemu w google, to bym tu nie pisał postów, że nie mogłem znaleźć piszę i pytam. Od tego jest forum BTW.

 

Haters gonna hate.

 

Dzięki ikkiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grievous: przeczytaj uważnie co ja napisałem. nie chodziło mi o 1 post tylko o 2, po tym jak rice podał ci nazwę narzędzia. zapytanie "blender append" w google daje wspaniałe wyniki. miedzy innymi te filmiki co podał ikkiz. Ale niech ci będzie jestem haterem :P I nienawidzę jak zadają proste pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności