Skocz do zawartości

Teczka 3D : Szpic


szpic

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry jestem nowy w 3ds max'ie i rozpocząłem pierwszy wiekszy projekt.

Poniżej bede dodawał zrzuty ekranu w miare postepu prac.

Licze na waszą pomoc i konstruktywną krytyke :)

 

xvfuu.jpg

2uxv1mp.jpg

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No to może ja zacznę :) Bardziej rada niż krytyka, a mianowicie jeżeli chcesz żeby Twój samolot wyglądał "realnie" to zanim zaczniesz używać MS (meshsmooth) popracuj nad bryłą :) bo póki co to to trochę leży i kwiczy, druga sprawa to jeżeli chcesz uzyskać rady to pokaż siatkę bez MS wtedy można coś powiedzieć gdzie coś poprawić, gdzie coś zmienić. Ostatnia sprawa to dobra dokumentacja i praca praca jeszcze raz praca. Ja nie jestem najlepszym przykładem bo nad jedną duperelą potrafię siedzieć 2h i ją dopieszczać co by "idealnie" pasowała a i tak najczęściej coś nie pasuje, ale olewanie całkiem kwestii "dopieszczania kształtu" też nie jest dobre, więc znajdź złoty środek :) Na tą chwilę ja np. na pewno bym modelował osobno kadłub z głównymi skrzydłami, a osobno poziome stateczniki. I po raz kolejny ostatnia rzecz :P To w MS masz coś takiego jak "separate by smooth grups" poeksperymentuj z tym bo bardzo ale to bardzo przydatna funkcja to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samych blueprintach daleko nie pojedziesz... Probuj robic elementy osobno potem scalac w obiekt... Ja tak robilem motocykle na podstawie zdjec z ebaya i allegro :D no google tez :). detal mozesz tekstura uzyskac ale jak dla mnie to wyzsza szkola jazdy....

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra no więc pierwsza sprawa to na początek unikaj polygonów które mają inną liczbę krawędzi niż 4. Innymi słowy masz mieć mniej więcej regularną siatkę składającą się tylko z "kwadratów". Druga sprawa to model przed zastosowaniem MS powinien maksymalnie przypominać model prawdziwy więc kwadratowy przekrój skrzydła od razu podpowiem że jest zły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności