Skocz do zawartości

jak "skleić" czworościany ?


Gość niedzwiedz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niedzwiedz

Witam.To mój pierwszy wpis na forum.Od 3 godzin walczę z połączeniem 2 czworościanów ( docelowo będzie ich więcej ). Zainstalowałem kilka darmowych skryptów zwiększających możliwości "align" ale nie mogę uzyskać oczekiwanego rezultatu.Jak połączyć 2 czworościany foremne ściankami tak żeby punkty i ściany się ze sobą zgrały ?Z góry dzięki za pomoc.[ATTACH=CONFIG]85358[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ale niejasno wyjaśniłeś, o co chodzi. Chcesz, żeby to były dwa osobne obiekty, tylko ścianki mają być w tym samym miejscu, czy chcesz, żeby powstał jeden cały obiekt z tych dwóch? I czy mają się przemieścić TYLKO zaznaczone przez Ciebie wierzchołki, a te zewnętrzne mają pozostać na swoich miejscach, czy ma się przesunąć cały obiekt?

Ani do jednego, ani do drugiego nie potrzeba żadnych pluginów.

Przede wszystkim kliknij prawym klawiszem myszki najpierw na jednym obiekcie, a później na drugim, i wybierz "Convert to Editable Poly". Dopiero po przekonwertowaniu możesz operować na wierzchołkach.

A na marginesie coś Ci podpowiem. Utwórz jeden obiekt, a PRZED tworzeniem następnego w palecie tworzenia obiektów zaznacz opcję AutoGrid. Ta opcja pozwala tworzyć jeden obiekt bezpośredni na powierzchni innego. Wtedy tworzysz kolejne czworościany bezpośrednio na ściankach już istniejących obiektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niedzwiedz

Rzeczywiście opisałem dość niejasno.

Bryły nie mogą ulec zmianie, maja się tylko przemieścić.

Z samym połączeniem 2 brył facami nie ma problemu, najłatwiej użyć "Alt + N " ale wtedy obiekty nie są wyśrodkowane oraz nie są dobrze obrócone.

Najłatwiej zobaczyć to na załączniku 1.

Efekt nieporządany w załączniku 2.

[ATTACH=CONFIG]85370[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]85371[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej tobie zrobić mirrora jednej z brył względem wspólnej ściany ściany bo bryły są chyba identyczne. stwyż na tej ścianie boxa używając AutoGrid, następnie stwórz z niego oś współrzędnych (pick i wybierz tego boxa) wybierz transform coordinate center, a na koniec kliknij mirrora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności