Jump to content

ozi_ns

Members
 • Content Count

  77
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About ozi_ns

 • Rank
  Member
 • Birthday 03/09/1992
 1. fakt udało się to właśnie chciałem osiągnąć... dzięki:) hehe trochę ciężko było wytłumaczyć:p
 2. właśnie chce rzeźbić symetrycznie ale z jakiegoś powodu nie działa jak należy ..... czyli powiedzmy ze środek obiektu znajduje się w pozycji 0,0 (układ współrzędnych 2d dla uproszczenia ) robię oko na 40,0 to odbicie symetrii powinno mi zrobić to samo w -40,0 ale z jakiegoś powodu robi mi oko w pozycji -20,0 ;/ czyli punkt symetrii jest względem punktu 10,0 a ja chce zmienić by był tam gdzie środek obiektu czyli w tym 0,0
 3. widok itd to wiem, a chodzi mi o rzeźbienie... czyli dłubie jedno ucho, a drugie się w tym samym czasie robi poprzez symetrie. Chodzi o wyśrodkowanie pivot pointu danego obiektu w jego centrum, bądź ustawienie punktu symetrii względem którego odbija mi to co aktualnie sobie dłubie z jednej strony.
 4. kolejne pytanko czy przy sculpt mode jest możliwość ustawienia punktu symetrii w danym miejscu ? czy jedynym sposobem jest ustawienie obiektu w środku układu współrzędnych. kursor 3D niestety znika w tym trybie.
 5. Wielkie dzięki, nie miałem pojęcia pod jaką frazą szukać:)
 6. Mam takie pytanie wstawiam "surface sphere" i jak teraz przerobić go na zwykły obiekt taki jak "cube" ? Chodzi o to bym mógł tą kule edytować/modelować
 7. W końcu powróciłem do świata 3d :D oto i efekty: co o tym sądzicie modelować jeszcze czy brać się za materiały?
 8. popieram Uriziela chociaż tylko liznąłem gameart, ale przypuszczam że jest parę miejsc gdzie można by zaoszczędzić. Powiem tylko że obracająca się siatka trochę utrudnia sprawę:)
 9. Będę wdzięczny bo kadłub czeka już tylko na wycięcie tych otworów, a wtedy będę mógł brać się za tekturki
 10. hehe ja mam 4 gb i aktualnie jak dla mnie jest wystarczająco. Często miewałem taki problem gdy używałem 32 bitowy win7, ale na szczęście po wgraniu 64 mam jak dotąd spokój. Co do silnika moim zdaniem całkiem spoko (oczywiście w zależności od przeznaczenia animacji). Mam lekkie wrażenie że otwór rury ma coś z smoothing grupami. Poprawił bym jeszcze tą zakrętkę (czy co tam to jest) od tego kwadratowego pojemnika. Jako osobny obiekt nie będzie znacznej różnicy poli, a z resztą fizycznie jest to osobny element.
 11. wrzuć większe lub zbliżenie na silnik i gąski
 12. A nie łatwiej tobie zrobić mirrora jednej z brył względem wspólnej ściany ściany bo bryły są chyba identyczne. stwyż na tej ścianie boxa używając AutoGrid, następnie stwórz z niego oś współrzędnych (pick i wybierz tego boxa) wybierz transform coordinate center, a na koniec kliknij mirrora
 13. ozi_ns

  pomocy

  o tuż sprawa prosta on używa v-ray który można do naszego 3ds maxa doinstalować osobno p.s. jeśli już go zainstalowałeś to tak jak post wyżej
 14. chwilowo tyłu nie pokarze bo cały kadłub poszedł pod siekierę, zauważyłem że zrypałem sprawę z włazem kierowcy oraz w kilku miejscach topologia. Rozkładanie siatki z kiepską topologią nie fajna sprawa:(. Zdecydowałem się poniszczyć z prostej przyczyny podnoszenie skila:) flamaster69 farbę wzorowałem na tym http://www.brdm2.estranky.cz/img/original/28948/09..jpg ale mniejsza o to bo będę niszczył czyli matowy itd. Mam jedno pytanie odnośnie włazów czy są one tej samej średnicy i czy właz kierowcy jest bliżej krawędzi ?
 15. ozi_ns

  Problem z mirror

  musisz ustawić punkt według którego jest robiona symetria. Rozwiń zakładkę modyfikatora tym plusikiem i zaznacz mirror (wtedy wyświetli ci się oś symetrii) następnie przesuń tą oś niżej, najlepiej gdy użyjesz snapa do verteksów. p.s. pisałem to w przypadku modyfikatora symetry, jeżeli chodzi o mirror to tak jak w poście poniżej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy