Jump to content
Sign in to follow this  
LukasDesign

Mental Ray material - samochód

Recommended Posts

Witam . Przygotowuję model samochodu na konkurs i potrzebna mi pomoc przy ustawieniach parametrów materiału karoserii . Próbuję dać Car Paint i Arc &Design , ale niestety ni potrafię odwzorować realistycznie kolorów ( chodzi mi głównie o srebrny i czerwony ) .Chodzi o to , żeby model wyglądał jak najbardziej realistycznie - wszystkie te odbicia i refleksy . Czy mógłby ktoś mi coś podpowiedzieć ? Może macie jakieś dobre ustawienia ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA specem nie jestem ale musisz machanac jakas fajna HDRK. Ewentualnie utworz plaszczyzne i daj na incandancity gradient (ramp biala w czern). Podlacz sampler info po U (facing ratio).

Ewentualnie poprostu rampe z jakimis gradientami . Baw sie bez rzadnych swiatel w scenie i wylacz defaultowe oswietlenie bedzeisz widzial refleksy.

 

W maya robisz?max? bo jak max to nie patrz na sampler info bo to z maya.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby uzyskać w miarę ładny czerwony lakier wystarczy defoultowy arch & design, ewentualnie można zmienić siłę odbić. Ze srebrnym to już trzeba pokombinować z materiałem shellac, w jednej warstwie dajesz materiał z rozmytymi refleksami w drugim ze zwykłymi. Ale i tak najważniejsze jest ustawienie odpowiedniego oświetlenia i zapewnienia aby miało się co odbijać w karoserii(zbudowanie studio).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy