Skocz do zawartości

Vray Light double-sided


Miłosz3ds

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem ze światełkiem Vrayowym - potrzebuję żeby świeciło w dwie strony tak jak tutaj:

doubleSide.png

 

Ale nawet na tym przykładzie, jak spojrzymy na ścianę, to światło rzuca cień - tam gdzie łączą się połówki światła. Udało mi się to zminimalizować, ale nadal jest cienki ale ciemny pasek. Da się to jakoś wywalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dobra, wywaliłem double-sided, ustawiłem dwa światła w odwrotnych kierunkach minimalnie jedno nad drugim, efekt dużo lepszy - krecha prawie znikła. Czas renderingu praktycznie taki sam. Gdyby ktoś jednak mógł coś napisać na ten temat to było by miło, z czystej ciekawości!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Naświetlę trochę jak to wygląda:

94414912.jpg

To jest jedna klatka animacji. Chodzi o to, żeby cały pokój od góry musi być wypełniony światełkiem - dlatego odpada sphere light, bo w jednych miejscach będzie bardziej naświetlone (nawet prześwietlone), w innnych nie. A jak powiększę światło żeby pokój był opisany na tym kole, a nie odwrotnie to dzieją się bardzo dziwne rzeczy.

 

Udało mi się wywalczyć wstępnie to, co jest na obrazku. Jednak przez środek przebiega taka niewyraźna linia no i rogi są w okolicy światła bardzo zacienione. Co do tego ostatniego, w minimalnym stopniu jest to sprawka Ambient Occlusion, ale tylko w naprawdę minimalnym. Da się jakoś może powalczyć przynajmniej o te krawędzie? :) powiem dodatkowo, że tym światłem będę musiał manipulować w animacji, tzn. będzie się przemieszczać góra/dół, i zmiana temperatury i intensywności światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności