Skocz do zawartości

Instalacja 3dsMaxa i Vraya na innym dysku niż system


jacojurki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę bo mam następujący problem.

Mam w komputerze dwa dyski. SSD 60 GB na, którym mam windowsa i drugi zwykły dysk twardy. Chciałem zainstalować maxa i v raya na tym drugim, żeby nie marnować miejsca na pierwszym. Jednak jak już to zrobiłem, to vray nie chce poprawnie działać. Nie znam się na tym od tej strony, ale czy to wynika z tego, że obie te aplikacje mimo podanej ścieżki na twardym dysku, instalują część plików na dysku systemowym? Można coś z tym zrobić, żeby wszystkie pliki maxa i vraya były na dysku, który nie jest systemowym?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kazda aplikacja która pracuje na windows czy innym systemie musi zainstalowac do systemu odpowiednia ilośc plików dla swoich potrzeb takze tego nie ominiesz. Program mozesz miec zainstalowany w dowolnym miejscu i bedzie działal. W jaki sposób objawia sie brak poprawnego działania vraya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki sposób, że jak go uruchamiam w assign renderer w production to w oknie render setup na górze w pasku pojawia się informacja o tym, że vray jest aktywnym silnikiem, ale wszystkie zakładki (V-Ray, Indirect Illumination, Settings...) są puste. Nic się w nich nie wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Windowsa 7? Odinstaluj V-raya, odpal instalację jeszcze raz, ale jako administrator (bardzo ważne), w czasie instalacji pozostaw wszystkie ścieżki domyślne (V-ray zainstaluje się w Maxa, a jedynie dodatki na C:), i nie odznaczaj opcji bodajże Register menus (pisze z pamięci, więc mogłem pomylić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności