Skocz do zawartości

Alpha za pomocą koloru tła


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję porobić trochę zdjęć w "blueboksie", których zamierzam użyć jako tekstury z przezroczystością. Zastanawiam się tylko jaki dokładnie kolor tła użyć.

 

Generalnie zauważyłem, że w wszystkich profesjonalnych produkcjach obecnie używają bladej zieleni. Byłby to oczywisty wybór gdyby nie to, że zamierzam fotografować rośliny więc zieleń odpada.

 

Czy istnieje jakaś metodologia wyboru takiego koloru? Będę miał tego sporo do zrobienia i marzy mi się abym mógł usunąć tło w szopie jednym klikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Dlaczego akurat czerwień?

 

Porobiłem parę testów, i czerwień niestety nie okazała się być najlepszym wyborem, ponieważ występuje w gałęziach.

 

Planuję spróbować z magentą i z niebieskim - jak na razie testy na sucho z grafiki google wypadły pomyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo w zieleni zazwyczaj jest najmniej koloru czerwonego wlasnie. akurat twoje galezie ja posiadaja.

 

generalnie zasada jest prosta, w tle wykorzystujesz te kanaly, ktore nie sa wykorzystywane przez obiekty, ktore chcesz wyciac.

niestety zazwyczaj gdzies tam kazdy kanal jest ruszony. potem kwestia odpowiedniego skorygowania tych kanalow w kolor korekcji i przy kluczowaniu. ewentualnie mozesz tez pierwszy plan doswietlic kolorem, ktory nie wystepuje w tle, a potem go zdjac w postprodukcji.

 

tak czy siak to raczej nie bedzie nigdy jeden klik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często też fajnie sobie zerknąć na koło barw.

Kolory naprzeciw siebie (czasem zależnie od koła barw) są najbardziej kontrastujące ze sobą, np. właśnie zielony z czerwonym. Ale jednym klikiem nie zdziałasz za dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności