Skocz do zawartości

modelowanie siatki sufitu podwieszanego


drumratio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślę, że możesz śmiało załatwić to mapką, ale jak chcesz koniecznie geometrią, to zrób rectangla rozmieść circle w równomiernie w nim (np. arrayem) zattachuj wszystko do edit splinea i przekonwertuj do poly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większej powierzchni geometria czegoś takiego ci zarżnie scenę.

Ja bym to zrobił normalmapką+diffuse, ew. displacem.

Robisz sobie czarno białą teksturkę dziurek jako diffuse, potem jedziesz ją normalmap filtrem, ewentualnie diffuse możesz wykorzystać jako displace.

Podejrzewam że jak położysz się na ziemi i zrobisz fotkę takiego panelu - masz teksturkę w minutkę.

Nawet zniekształcenia od obiektywu nie powinno być przy ~3 m odległości i takiej małej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

Oczywiście myślałem żeby obrazkiem zrobić te otwory ,ale chodzilo mi tez po glowie ,ze jest moze jakis magiczny sposób na ogarniecie takiej geometrii.Były próby z boolenem, pozniej też robiłem circle na arrayu i extrudowanie -tak jak Smoku piszesz- ,ale też muliło. W sumie to musze jeszcze stestować czy da rade na arrayu powielic np jeden rząd okręgów to w malutkim fragmencie calosci plytki - to wyekstrudowac i powielac juz wyciete otwory na mneijszych plytkach wlasnie. ALe cos czuje ze i tak zostane przy mapce z diffuse i normal.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze fajniejszy sposób. W materiale architectural masz slot na teksturę cutout. To działa prawie tak, jakby efekt był robiony na geometrii (rzecz jasna będzie przezierał środek materiału, bo ma on pewną grubość, ale i tak lepsze to, niż robienie tego w rzeczywistości. Jakbyś rąbnął kilka takich siatek, to ci każdego kompa zarżnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności