Skocz do zawartości

karta do zabawy z activeshade, VRAY RT


Gość kokos6

Rekomendowane odpowiedzi

Rice tyle pisze to tyle kosztuje ;] to używka jeżeli do gpgpu to ma tylko 1gb na pokładzie no i czy sama wydajność jest dobra w porównaniu do 480 które za 700zł widziałem a o 50% vramu więcej mają to sporo a nie wiem czy vray rt obsługuje dzielenie rendera na części sprawdzę to napisze.

480 jest znacznie lepsze - poza większą ilością rdzeni ma też znacznie lepszą architekturę do obliczeń (karty od 460/560 w dół mają obciętą architekturę i ma znacznie mniej SIMD (ze względu na upakowanie większej ilości procków w SM - a SM w 560TI jest 8x w porównaniu do 15x w 480), dodatkowo widać to w obliczeniach podwójnej precyzji gdzie w pełnych GF jest to 1/8, a w x60 i niżej 1/12 - ma to związek z większym upakowaniem procków w jednym warp schedulerze w SM).

 

Co do keplera gtx 680 jest on już obsługiwany przez Ariona :D testy powinny więc być niebawem ale widziałem filmik 4x680 i jakoś mi się wydawało wolne te albo skopane ustawienie w arionie. Znajdę jakiś konkret to linka wrzucę :)

Wyniki 680 dla wielu okażą się rozczarowujące, ale architektura 680 się po prostu do obliczeń nie nadaje. Do obliczeń nadawać się będzie dopiero pełny Kepler (GK110), który ma wyjść pod koniec roku (680 to jest kastrat znacznie większy niż 560 z 580).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-gtx480-ddr5-1-5gb-015-p3-1480-kr-426744/

 

- - - Updated - - -

 

czekam i czekam na te obniżki cen kart i nic :( co myślicie o tej 480? brać ją cytat z benchmark "NVIDIA podaje, że GeForce GTX 480 był projektowany w dużej mierze pod zastosowania profesjonalne HPC (High Performance Computing), natomiast przy budowie GTX-a 580 skupiono się na wydajności w grach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cgw.com/Portfolio/2011/Portfolio-January-February-2011.aspx

 

- - - Updated - - -

 

proszę spojrzeć na 3 zdjęcie

 

"Third place—Dionissios Tsangaropoulos, founder of Delta Tracing, Italy. Image created with 3ds Max and rendered with Iray using a GeForce GTX 480 card."

 

- - - Updated - - -

 

dobra biorę ją!!! :D http://www.evermotion.org/tutorials/show/7961/octane-render-review

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le_chu ja tam nie wiem na temat 680 to tylko puste teorie nikt tego nie potwierdził żadnym testem... pisałem do gościa który ma 680 w sli i twierdzi że jest dużo szybszy ze względu na ilość rdzeni ale uwierzę dopiero jak zobaczę konkretny test. Szkoda że nikt z tutejszych polaków się do testu nie pali bo ktoś na pewno ma tą kartę :(

Na razie to mam teorie skotiego vs słowa posiadacza 680 w dodatku to autor jedynego filmu na Youtube z 680 i vray rt jaki znalazłem...

Czyim słowom byś uwierzył ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności