Skocz do zawartości

vray normal map


outside

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

mam problem z Vray normal maps. Przygotowuje teksturę w Photoshopie, przerabiam ją filtrem Nvidia Tools -> NormalMapFilter

po czym wrzucam ją do 3d max. Tam mając materiał Vray podłaczam w slocie "diffuse" mapę jaka bedzie widoczna w renderze a do slotu "Bump" podłączam "VrayNormalMap" i tam w zakładkę "Normal" wrzucam wcześniej przygotowaną i przepuszczoną przez filter różowo-fioletową teksturę normal. Efekt przy renderingu jest taki że wszystko jest płaskie jakby nawet bump nie był położony a przecież jest. Bawiłem się zwiększając i zmniejszając jego wartość ale to nic nie zmnienia. Wrzucałem też tą teksturę w slot "Displacement" i też nic...

Dodam że wrzucam tą teksturę na ścianę budynku (nie wiem czy to ma znaczenie?)

 

 

Pomóżcie proszę. Z góry wielkie dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no i światło tez jest ważne, żeby ja widzieć :-)
kolega to ostanio wprowadza mnie notorycznie w dobry chumor ;) co prawda zartem zapytam czy scianie dałes jakis modyfikator mapujacy typu uvw map lub unvrap bo wtedy tez moze ci sie nic nie pokazywac ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że na budynku mam kamienie których nie dam rady wymodelować bo nie ma na to czasu a chce by wyglądały jak najbardziej realistycznie pod względem kształtu i dlatego zastosowałem VrayNormalMap bo gdzie nie czytałem to wszędzie to chwalili realistyczność. Czy może jest jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności