Skocz do zawartości

Exterior/Interior : [UPDATE] Dyplom inżynierski część 1 Architektura


mercedesslr

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czas na update :)

 

kolejny semestr minął i projekt doprowadzony został do końca :)

 

Rendery w wersji BAZA / SEMESTR 6 / SEMESTR 7 /

 

ZYNof.jpg

M2HYh.jpg

FUaBP.jpg

WCC0A.jpg

IOxC2.jpg

ssNzw.jpg

UiWNe.jpg

5wGLP.jpg

 

 

A TUTAJ JESZCZE POZOSTAŁOŚĆ PO POPRZEDNIM SEMESTRZE

Powoli semestr na uczelni dobiega końca i część architektoniczną obiektu na dyplom inżynierski trzeba oddać. Kolejny semestr to projekt budowlany :) Jak zwykle na polskich studiach jest masa projektów wiec ten jako jeden z 8 postarałem się dopracować trochę bardziej.

 

Jestem bardzo ciekaw kazdej waszej opinii :)

 

 

plansza 200x140cm

kZy7N.jpg

 

 

 

 

 

 

 

VBRXr.jpg

 

g1SQv.jpg

 

i na koniec makieta robocza do konsultacji, która w końcu została poprawiona na końcową

yHbue.jpg

 

 

i małe podsumowanie rocznej pracy (tak aby projekt był bardziej ludzki a nie same obrazki:)

IRUNG.jpg

Edytowane przez mercedesslr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widac ze właozyłes w projekt sporo serca i zapału, efekt naprawde dobry jak by sie profesor nie poznał to odeslij go na forum ;)

IMO troche wadziły iluminacje w exteriorach ale to zapewne skutek zapalenia spojówek z którym własnie walcze ;) Tak czy siak projekt na 5+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekciarsko owszem, architektonicznie do mnie nie przemawia. Gromadzisz strasznie dużo agresywnych i obcych sobie form obok siebie co daje wrażenie przesytu i chaosu. Miękkie linie pochylni widokowej a zaraz pod nimi sztywny rytmiczny podział i te gwieździste parasole których motyw powtarza się na suficie we wnętrzu. Za dużo się tutaj dzieje, ja bym to uspokoił. Dobrze wygląda elewacja pokoi hotelowych, jest tam jakaś konsekwencja. Od frontu jak wyżej, podział goni podział, który nie do końca z czegoś wynika, pochylnia, ściana kurtynowa, podział lini świetlnych w chodniku, zdecydowanie tego za dużo.

Pochylnia widokowa (krótsza) to nie lada wspinaczka przy sprzyjającej aurze, odrobina deszczu i będzie nie do sforsowania czy to wchodząc czy schodząc.

Mimo powyższego całość robi pozytywne wrażenie, jednak z tą 5+ bym się tak nie śpieszył.

Pozdrawiam kolegę po fachu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sam pomysł bardzo się podoba. nie jestem z "branży" więc piszę jako zwykły gościu ;) robi wrażenie i widać ogrom pracy. mniejsze obrazki mnie zachwycają. po powiększeniu sporo mi się nie podoba - jakby przyczepić się szczegółów to sporo wygląda jakbyś to dorobił w Photoshopie. Nic w tym złego jeśli tak było, jednak bardzo to widać. na powiększeniu nie zlewa się to dla mnie w jedną całość. jakbyś słabo połączył 2 lub więcej obrazów. generalnie, nie wnikając w sens tego jako całości, projekt wydaje się "z jajem" i odbiór jest bardzo pozytywny. ah no i chyba trochę za dużo ludzi :) oby obiekt cieszył się takim zainteresowaniem, ale do wizki przydałoby się chyba lekko spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze i oceny :)

 

terenas: Masz rację trochę się dzieje, ale to chyba kwestia gustu :). Ehh zawsze zazdrościłem ludziom umiejętności wprowadzania prostoty do swoich projektów.. zaczynając mam takie ambicje, a wychodzi jak wychodzi...

 

marcinW: trafiłeś w setno... na szczęście na wydruku nie jest to aż tak widoczne.. jest tutaj dużo PSa i to trochę na szybkiego bo po zamknięciu rzutów zostało mało czasu na wizki nie wspominając o wnętrzu :) wszystko jest tutaj do dopracowania, zdaje sobie sprawę z masakrycznego (momentami) wklejania zieleni, ale musiałem znaleźć złoty środek jakość/czas.. jak napisałem robię teraz jeszcze parę projektów m.in. konkurs arch na inny hotel oraz projekty wnętrz i to wszystko teraz się zbiega...

 

Projekt już po ocenie: Katedra Mieszkaniowa/ PG ocena 5,5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się pewnie u róży konsultowałeś bo mazur by Ci to uprościł ( i dobrze ) bo aktualnie jest przeładowana i ten główny motyw jest słabo czytelny. Zgrabnie photoshopowałeś prace Simonahc, o ile on jest spoko gość, to ja bym komuś rękę złamał za wstawienie moich fragmentów bez podpisania autora. Przeszkadza mi to efekciarstwo, generalnie architektura ginie w tym, co oczywiście niekiedy może być zaletą, ale skoro to Twój projekt to projektuj tak, żeby bronił się sam, jak np. projekt krima co wisi przy katedrze mieszkaniówki - hotel w gdańsku. Przynajmniej będziesz miał co robić na 7 semestrze, bo jak wejdziesz z przepisami ppoż., bhp czy chociaż by podstawowymi warunkami technicznymi to na dzień dobry nie udowodnisz, że na ten dach da się wejść ;] Tak czy siak pomimo mojego malkotenctwa piątka się należy, warsztat jest dobry, nie boisz się projektować. Rada jeszcze ode mnie na przyszłość - uciekaj z mieszkaniówki bo niczego się nie nauczysz, idź do morskiej do W. Leszkiewicza, P. Marczaka albo E. Marczak, albo do służby zdrowia Bąkowski / Poplatek, to są prawdziwi specjaliści im kitu nie sprzedaż wizką. W ogóle skąd ten fenomen mieszkaniówki?

Edytowane przez DEkoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo każdy liczy, że trafi na Bazylego Domstę i dzięki przekazanej przez Niego wiedzy będzie bogiem architektury. W ogóle On jeszcze pracuje na WAPG ? Ja osobiście uważam, że najlepsza katedra to Użyteczności Publicznej, masa wiedzy przydatnej do robienia projektów na wszelkiej maści konkursy, a to się przydaje jak ktoś chce w miarę szybko zacząć. A mieszkaniówka, cóż... pracując w biurze wygląda to "trochę" inaczej niż na zajęciach, nie jest tak kolorowo i chyba łatwiej trafić w totka niż na takiego klienta, który pozwoli na eksplozję kreatywności. To brutalne, ale wygląda to mniej więcej w ten sposób:

 

o20.jpg

 

:-)

 

Pozdrawiam,

Niedźwiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... konsultowałem z Mazurem :) a u Różańskiego tylko 1 raz. Co ciekawe Mazur chciał abym zrobił dach przeszklony nad częścią restauracji (ten trójkąt pomiędzy rampami) ala Złote tarasy, ale przy oddaniu przyznał mi racje że tak jak zrobiłem jest jednak lepiej i prościej :) Co do przepisów bhp to zapewne jedna rampa będzie musiała być niestety zamknięta, ale przy drugiej nie powinno być problemów. Budynek na rzutach spełnia warunki techniczne, p.poż i bhp noooo chyba że coś jeszcze wyjdzie w praniu.

 

Jestem tez teraz w Morskiej z Leszkiewiczem i Marczakiem i w sumie mam wrażenie, że oni tez za trochę zboczyli z dobrej drogi. architektura całości nie ma dla nich takiego wielkiego znaczenia jak strona techniczna projektu plus plansza końcowa nad której układem siedzimy już od paru tygodni... Dla kontrastu za jakiś czas wrzucę i ten projekt :P (hotel sportowy na w parku Uphagena)

 

co do efekciarstwa to chyba kwesja gustu.. wnętrza rzeczywiście trochę przekombinowane, ale miałem na nie 2 dni i była to jakaś próba ukrycia niedoróbek :P (wymóg mieszkaniówki 1 perspektywa wnętrza..............)

 

Bazylego Domstę czasami widuje na PG ale chyba już nie ma zajęć.

 

Dzięki za każdy komentarz! wiedziałem że nie przemkną nie zauważone roślinki... bardzo przepraszam, ale od kiedy pamiętam miałem tamto ujęcie z roślinkami w głowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rendery robią wrażenie! zwłaszcza w miniaturach, bo w powiększeniu widać drobne niedoróbki jak np na 3 tafla szkła wchodząca na wysunięte zadaszenie.. Ogólnie widać dużą ilość pracy włożoną w projekt, od strony graficznej (może bo lubię takie "efekciarstwo" - bardzo przyjemne. Ewolucja bryły i układ funkcjonalny też z Maxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności