Skocz do zawartości

Textura HiEnd


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Zabieram sie do oteksturowania modelu, ktory zrobilem na podstawie takiej refki:

[ATTACH=CONFIG]86313[/ATTACH]

 

Mam problem z pokretłami.

Korzystam z Arch&design, probowalem wlasnych ustawien i presetow i nie moge osiagnac efektu, ktory widac na obrazku. Chodzi o takie ulozenie odbicia na "łepku" pokretła (niczym słój w pniu drzewa).

 

Co mozecie mi doradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej, dzieki za zainteresowanie.

 

Uzywalem brush metalu, anizo i wyglada mniej wiecej zadowalajaco. Ale nadal nie moge uzyskac reflexu na "przekroju" tego cylindra. Panel czolowy udalo mi sie zrobic taki jak na refce.

 

POMOCY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to załatwić odpowiednim mapowaniem cylindra. Dajesz mapowanie cylindrem i odznaczasz cap. Trzeba pewnie będzie jeszcze wykonać parę tweaków. Sprawę rozjaśni ci drugi link miracha.

Względnie możesz wykonać mapkę w shopie w ciągu pół minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy materiały ArchDesign mają taką mozliwość, ale w Vrayu np. jest slot "Anisotropy Rotation" (mniej więcej).

Wrzucając tam mapę gradientu kątowego:

Angle_gradient.jpg

otrzymuje się właśnie takie rezultaty jak chcesz. Poszukaj tej opcji w swoich materiałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziekuje za wszystkie linki i porady.

 

Zapomnialem wspomniec ze jestem poczatkujacym..... w arch&desi jest slot na mape anizo rotation. Niestety otrzymalem taki oto rezultat:

 

[ATTACH=CONFIG]86365[/ATTACH]

 

W tutku wi reja widac ze "magiczna" opcja jest Phong->WARD. Niestety moje proby manipulacji przy BRDF nie przyniosly rezultatu.

 

Czy to jest takie trudne dla poczatkujacego. Robie jakis elementarnie wstydliwy bład pod drodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Niestety nie da sie wpisac w anizo negatywnych wartosci.

 

[ATTACH=CONFIG]86368[/ATTACH]

 

 

Ręce mi opadają. (wam pewnie tez...)

 

Przejzalem 3 razy wszystkie podane przez was materialy i nadal nie potrafie tego wykonac, nie wiem co robie zle.

 

Moze znajdzie sie ktos zyczliwy i wykona dla mnie, amatora ten material w standardzie, pro materials lub arch&design ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności