Skocz do zawartości

3ds max i web design?


Faun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy znacie przykłady wykorzystania 3ds maxa przy projektowaniu stron www? Czy max zawiera jakieś dedykowane do tego celu narzędzia/dodatki? A może są zewnętrzne pluginy? Korzystacie z maxa przy projektowaniu grafiki na strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Max i web....

• jest taki plugin, który umożliwia eksport plików z maxa w formie przeglądarkowej prezentacji / spaceru (3d Turn tool - albo jakoś tak)

• eksport do *.cgr i zrobienie prezentacji w Quest3D,

• eksport do *.fbx i prezentacja w Unity 3D,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oni używaja maxa http://www.f-i.com/ i ars thanea chyba także, a mają jakieś produkty webowe w realizacjach. byss.pl też bierze zwykle od maxowców stuff.

 

Nie specjalnie widzę tutaj 3dsa. Gdzie dokładnie jest on wykorzystywany?

 

Osobiście uważam że 3ds max do web designu się nie nadaje- bardzo mała kontrola nad typografią, pliki są ciężkie i w ogóle to takie prawdzie 3d w webdesignie jeszcze długo nie wyląduje.

Ale co innego jeżeli mówimy o jakimś portfolio czy innym popisowym numerze. Wtedy z WebGL (OpenGL ES dla HTML5) można zaimportować pliki .obj, zupełnie jak w grach 3d na nowe telefony czy komputery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no autor pytął o przykłady d3maxa przy projektowaniu stron www. Zrozumiałem jako korzystanie z maxa przy animacjach/stillkach a nie stricte osadzanie modeli na scenach. Przykładow z 3d wykorzystanym w designie jest sporo w podanych przykładach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no autor pytął o przykłady d3maxa przy projektowaniu stron www. Zrozumiałem jako korzystanie z maxa przy animacjach/stillkach a nie stricte osadzanie modeli na scenach. Przykładow z 3d wykorzystanym w designie jest sporo w podanych przykładach.

 

Tak, pytałem głównie o to - layouty, elementy graficzne, przyciski itd. na stronach, czyli zamiast pseudo 3d, 3d z maxa. Oczywiście trudno o kompletny projekt, ale właśnie o elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o elementy to może takie coś jak "Flower" (w połowie strony)

 

http://www.quest3d.info/index.php?page=realizacje

 

Jeśli wypuścić to w formie web to jest to jakieś 3d w formie stronki ;).

 

 

[Edit]

 

Takie coś jeszcze znalazłem w trakcie poszukiwań związanych z AS3 xD

 

http://papervision3d.org/

Edytowane przez R0NIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3dsMax spokojnie sprawdzi się w webdesignie, jak ktoś wspomniał - na potrzeby porządnych elementów 3D. Jeżeli potrzebujesz zrobić jakąś efekciarską stronę, nie ogarniasz DP a w 3D radzisz sobie spokojnie, to zaprojektowanie takich elementów do strony może naprawdę wiele pomóc. To tak jakbyś pytał, czy 3dsMax nadaje się do DP ;)

 

Przykład

 

Co prawda, nie wiem jak tam są zrobione elementy 3D zastosowane i jakie to są, ale chodzi o sam sposób prezentacji pracy, więc 3dsMax może być dobrym narzędziem do zbajerowania laya ;)

Sam korzystałem z Blendera jak miałem problemy z oświetleniem laya i byłem w tym niekonsekwentny. W DP jestem cienias, zaś w 3D wiele mi pomogło, przykładowo, wygięcie w łuk do tyłu tekstu, którego w GIMPie bym nie zrobił, bo nie wiem jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności