Skocz do zawartości

Model w zdjęcie, jak ustawić dobrze perspektywę?


DEkoy

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak temacie, muszę wstawić obiekt w pierzeję i nie za bardzo mi wychodzi perspektywa. Próby naśladowania jej w maxie kończy się tym, że zawsze jakiś kierunek ucieka albo w ogóle nie pasuje. Aktualnie robię to w taki sposób, że mam wymodelowany obiekt z kawałkiem otoczenia i jezdze plus minus kamerą i staram się trafić kadrem, tak żeby pasowało do zdjęcia, które później staram się wmontować w photoshopie. Niestety jak widać jest to metoda niedokładna bo zdjęcie mam obok i nie mogę sobie przymierzyć dokładnie, czy jest na to jakaś rada? Odtworzenie lokalnej zabudowy w maxie nie wchodzi w grę ze względu takiego, że jest zabytkowa a za to mi nie płacą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeszcze musisz oczywiście wziąć pod uwagę zniekształcenia obiektywu. Jak patrzymy naszym wzrokiem to nie ma czegoś takiego jak uciekające piony w kącie oka. Zobacz najpierw w PS na przykład, używając linijek jak tam sytuacja u Ciebie wygląda, chyba jest też tam coś takiego jak korekcja zniekształceń obiektywu. Upewnij się że fota jest ok najpierw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zdjęcia są kijowe, robione komórką chyba tylko po to, żeby jak najbardziej utrudnić mi życie :) Ale w samym maxie nie ma narzędzi, czegokolwiek żebym sobie troche humor poprawił :P? Jak by się dało na obiektywie vray camera narysować pare kresek to bym sobie dał rade... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności