Skocz do zawartości

Lustrzane kubiki na wodospadzie


Krzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że nikomu nie podpadnę, jak postawię ten temat w dziale 3D ;)

 

 

Projekt lustrzanych kubików należy do mojej dziewczyny - jest to projekt kubików wypoczynkowych przeznaczonych dla ludzi lubujących się w sportach wodnych. Projekt semestralny z II semestru.

Postanowiłem przy tej okazji pomóc i zająć się stroną wizualizacji - jednak stawiając sobie za cel niekorzystanie z programów 3D.

Zatem narzędzie za pomocą którego powstały poniższe wizki to jedynie Photoshop.

 

Efekty znajdziecie poniżej. Wszelkie opinie i wypowiedzi mile widziane, tak więc zapraszam!

 

Wizka1_podpis_i_kadr.jpg

 

 

Wizka2_podpis_i_kadr.jpg

 

 

I jeden przekrój natchniony digital painting'iem (sam przekrój kubiku wykonany jest w AutoCAD'zie):

Skaly_podpis_i_kadr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja tylko wtrącę moją uwagę jak chodzi o ten projekt:

Z pięknego wodospadu i ładnego naturalnego widoku zrobiło się urbanistyczne niewiadomo co.

 

Nie krytykuje tu samego projektu, tylko pomysł. Sam wodospad 100 razy ładniejszy niż z sześcianami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się ani trochę. Moja architektura skończyła się na biskupinie z zapałek w podstawówce.

Jak to by było z materiałami? Woda ciągle obmywająca takie klocki kiedyś się do nich dobierze, to pewne. Ile to potrwa?

 

Pomysł świetny, ale bałbym się tam wejść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt troszkę naćkane...ale czy lepiej nie było by nie ingerować tak mocno w naturę i poprzestać na jednym..lustra udanie maskują kubaturkę więc nie powinni wysadzić obiektu ekolodzy :) Wizki (obrazy) bardzo ładne, taki konkursowy klimat.

Brakuje mi troszkę pomysłu na osadzenie bryły, który sam w sobie mógłby być ciekawy i także stanowić element opracowania (użytkowy)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysła ciekawy prostota z natura fajnie wspołgra, Tylko te lusra troche nastreczja kłopotów nie wiem czy chiałbym w takzmskowanej konstrukcji mieszkac otoczenie raczej nie bedzie zadowolone z czegos czego tak naprawde nie widac a moze stanowic naturalna przeszkode ;) Wizka naprawde fajna moze włsnie dlatego ze bez 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy, szkoda, że na pierwszym ujęciu nie za bardzo widać o co kaman. W kwestii wykorzystania lustrzanej powierzchni, koncepcja raczej nietrafiona. Przepływ i naturalna rzecz przy wodospacie, czyli powstawanie mgiełki wodnej, czy najzwyczajniej w świecie odprysków wyeliminuje niemal całkowicie efekt odbicia otoczenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geez, zupełnie zapomniałem się odezwać w tym temacie !! Wybaczcie, ale pracowite czasy były przed wakacjami...

 

@mirass: Sposób montażu (nie jest pokazany, ponieważ to 2 semestr) polega na rozdzieleniu strumienia wody, a by pozostawic fragment skraju wodospadu bez wody. Następnie instalacja gumowo-stalowa nośna wstrzymująca w powietrzu kubik szklany o konstrukcji wysięgnikowo stalowej. Całość przytwierdzona od strony mostu czyli głebiej na wodospadzie. Jednak tylko inżynier z obliczeniami potrafiłby potwierdzić czy całość by wytrzymała siłę strumienia wody i ciągłe nawodnienie konstrukcji.

 

@danilo2: Jasne ! Sam czasami uważam, że natury nie powinno się ruszać i być od niej zdala. Jednak w tym projekcie zamysł był by pozwolić ludziom żyć w 'szczycie' natury, a lustrzane elewacje miały zapobiec "inwazji" konstrukcji cywilizacyjnej w otoczenie.

 

@Necro: Sam chciałbym znać na to odpowiedź. Zawsze zastosować jakieś odprowadzacze wokół konstrukcji by zapobiec agresywnemu nawodnieniu i spowolnić proces :)

 

@biszkopte: Zupełnie się zgadzam, ale nie było takiego wymogu więc poddaliśmy konstrukcję nośną interpretacji widza ;) A jest ich tyle, dlatego, że musiały stanowić "ośrodek". Tak to też byłbym za mniejszą ilością.

 

@cucsoniuss: Haha mogą skakać na główkę ;)

 

@ shadowsexpe: No właśnie zastosowałem tylko photoshop, ponieważ gdybym musiał zorganizować swój realflow w takich ilościach... ;) Nie jest to na taki sprzęt, Panie ! hehe :D

 

@Touch: Bulleye! Jak to powiedział wykładowca "muszki będą latać z mleczkiem CIF i myć szyby" :D Jednak nie znałbym na to sposobu obecznie :) Jedyne co, to zastosowanie automatycznych funkcji inżynieryjskich do czyszczenia/ogrzewania powierzchni. Jednak projekt już jest z przed kilku miesięcy, więc już pozapominałem argumenty... haha.

 

Pozdrawiam i dziękuję, że uważacie projekt za ciekawy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności