Skocz do zawartości

Dobra płyta główna dla procesora i7 2700K 3,5 GHz - proszę o sugestie


floo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jestem na etapie składania nowego kompa i zaczynając od procesora, wybrałem i7 2700K.

O ile to wydawało się być łatwą decyzją, tak znaleźć dobrą płytę główną to już nie jest takie proste. :/

Płyta powinna umożliwiać podkręcanie i być wstanie obsłużyć chłodzenie: Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2

Nie do końca jestem pewny które płyty dziś są najlepsze dla Intela dlatego: Please HELP ME!.

Zakres cenowy to 300-800.

Z góry dzięki, odwdzięczę się repem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Co do chłodzenia to na każdą płytę do tego procesora wejdzie, bo to jest socket 1155. Co do polecania - dużą popularnością cieszą się teraz ASRocki, posiadacze ich są zadowoleni z tego co widzę, ale może niech oni się wypowiedzą dokładniej. :D ja mam Asusa i jestem też bardzo zadowolony. Ale zastanawiam się nad procesorem - czy masz go już kupionego i dlaczego jesteś tak zdecydowany na ten model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko mając na myśli chłodzenie chodziło o jego rozmiar:

P1210290.jpg

[video=youtube;GtcdvxDS-2U]

 

Mam zamiar wymienić całego kompa. Zostawiam zasilacz, który przebija wartość całego kompa :P Czasami się zastanawiam jak można jeszcze pracować na czymś takim :P hehe

 

Dlaczego taki procek? Doświadczeń nie mam zbyt wielkich, choć pracowałem na mocnych kompach to moje zainteresowanie sprzętem zatrzymało się już kilka lat temu. Ważne żeby udało się wszystko dobrze zgrać, bo dobry procek i karta nie dadzą z siedzie 100% bez dobrze dopasowanej płyty.

 

i7 2700K, 3,5 Ghz to max. zasięg cenowy, to dobre opinie i możliwość podkręcania do 5Ghz bez wodnego chłodzenia.

 

Wiem że i7 2600K ma bardzo zbliżone osiągi, ale komputer kupuje raz na jakiś czas i chce mieć z tym spokój. Mimo że temat sprzętu jest wdzięczny i bardzo go lubię to czasu zbyt mało na to wszystko. ;)

 

Potrzebuje na początek dobrej płyty i waham się między Asrockiem a Asusem, a następnie dołożę resztę sprzętu.

Miłosz masz Asusa z P67 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach no tak, rozumiem obawę co do zmieszczenia chłodzenia. :) też miałem z tym problemy, bo ogarniałem Thermaltake Frio OCK, też bydle wielkie - zasłania ram ale wszystko się ładnie mieści.

 

Co do procesora - nie wiem jak teraz wygląda różnica między 2600k a 2700k, ale jak wychodził ten 2700 to to był po prostu fabrycznie podkręcony 2600k - co Ty i tak masz zamiar samemu robić, nie? Ale tutaj też niech ktoś się wypowie kto jest w temacie obeznany na dzień dzisiejszy, bo ja w tym siedziałem troszkę głębiej rok temu, właśnie jak składałem swój sprzęcior. Jasne, dobra płyta główna to podstawa, bardzo mądrze podchodzisz do sprawy.

Ja mam Asusa na Z68.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ASRock p67 Pro3 i tez jestem bardzo zadowolony. Prawie od roku zadnego ani jednego zwisu mimo katorżniczych sytuacji.

 

Z tego co wiem, to 2700k to ten sam procek co 2600k, tylko ustawiony fabrycznie na wyzszym taktowaniu. Czyli tak czy owak, oba podkrecisz do tego samego limitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miłosz3ds faktycznie robi się zabawnie, w szczególności jak trzeba sprawdzać długość grafy(czy zmieści się w obudowie), gdzie dziwnym trafem nie mogłem znaleźć odpowiedzi, a dopiero na yt i przeliczanie z cali :P

@Traitor mowa o tej płycie?

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro-intel-p67-lga-1155-pcx-dzw-glan-sata3-raid-ddr3-p67-pro-424574

 

Co do i7 2700K różnica w cenie jest niewielka, a tego co wyczytałem w paru miejscach przy podkręcaniu rozchodzi się o temperaturę i że 2600K gorzej sobie z tym radzi. Wiadomo że trzeba by w tym dłużej posiedzieć i sprawdzić wszystkie wiarygodne źródła. Patrząc na forum i7 2600K jest bardzo popularny. Poszukam jeszcze co nie co, to napiszę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica miedzy tymi procesorami jest zadna poza mnoznikiem i cena,

 

Ja mam płyte Gigabyte na P67 i kreci sie na niej wysmienice do 5.2Ghz a kosztowala grosze.

Moj brat ostatnio kupil Asrocka na Z68 i problemy zaczynaja sie juz przy 4.5Ghz bo podniesc napiecie trzeba znacznie by komputer wstal (raczej nie jest to wina procka tylko sekcji zasilania w plycie glownej). Podnoszenie napiecie odbywa sie w duzych skokach co jest raczej powaznym problemem. W mojej plycie odbywa sie co 0,01V a w tym asrocku co 0,05v

 

Istotne przy wyborze plyty jest takze umiejscowienie pamieci, rozmieszczenie gniazd PCIe , SATA itp.

 

Ne koniecznie plyta za 300zl bedzie gorsza od tej za 350zl czy 380zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ostatnio czytałem całkiem sporo. Zakupiłem płytę na chipsecie Z77 i zaufałem firmie Asrock. Póki co na luzie kręci się na 4,5GHz na chłodzeniu cooler master i to mi wystarcza, bo jest jeszcze w miarę cicho w pokoju. :P

Na zabawę w górę trzeba mięć więcej czasu, żeby nie zrobić sobie szybko krzywdy i mieć lepsze chłodzenie.

Nie planuje takich działań, bo to zwiększa niepotrzebnie koszty nie przynosząc wielkich korzyści, a w planach mam jeszcze jedną jednostkę do renderingu ;) to wtedy podziałam. Dodam że nowy bios UEFI to duży plus na tej płycie(jest bardziej przejrzysty).

Napisał bym więcej o swoich doświadczeniach, tylko pewnie na tym forum nie wiele osób to interesuje.

Pozdrawiam i życzę wszystkim niskich temperatur! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności