Skocz do zawartości

Vray 3DS MAX - rendering sceny problem


metallo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwracam się z następującym pytaniem. Mam w maxie scenę którą chcę wyrenderować z funkcją DOF w Vrayphysical camera i wszystko jest ok jak ją włączam z wyjątkiem tego że pojawia się straszne ziarno. Próbowałem już działać i manipulować wartościami f-number, shutter i ISO ale to nic nie daje a potrzebuję ten efekt DOF. Zamieszczam plik przedstawiający scene i wspomniane ziarno. Chcę to ziarno wyeliminować. Jeśli jesteście w stanie to pomóżcie!! Z góry dziękuję.[ATTACH=CONFIG]87080[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Cześć. Ale zaszalałeś z miniaturką :) poczytaj o Zdepth. Ustaw sobie odpowiedni clipping w vrayowej kamerze i renderuj z dodatkowym elementem - tak jak wspomniałem wcześniej - Vray Zdepth. I pięknie w Photoshopie możesz sobie wszystko ogarnąć, a i czas renderingu będzie krótszy. A ziarno zlikwiduj odpowiednim samplingiem. Pokaż ustawienia to coś więcej będzie można powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kliknie na miniaturkę to się powiększy i widać dokładnie o co mi chodzi. Vray Zdepth to jest plug-in? macie jakieś strony skąd to mogę ściągnąć? ustawienie zamieszcze zaraz. Generalnie robię animację i chodzi o efekt ostrości i przechodzenia raz ostro z tyłu raz z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie w Render Elements i tam dodaj i będzie Ci się renderowały dwa kanały - jeden właśnie Zdepth:

 

zdepth001.jpg

 

i druga warstwa z Twoim renderem z teksturami i tak dalej:

 

render001.jpg

 

mając to ogarnij po prostu w afterze głębię ostrości na podstawie maski Zdepth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności