Skocz do zawartości

Jak sprawdzić czy użytkownik ma włączony javascript?


QbisieQ

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w internecie dosyć sporo na ten temat, ale co chwila napotykam jakieś problemy.

 

Od razu zaznaczę, że zależy mi na tym aby takie sprawdzenie było niewidoczne dla użytkownika. Nie mam na stronie formularza logującego wiec przemycenie informacji w ten sposób odpada.

 

Na początku próbowałem czegoś w takim stylu:

 

   $jsOn=false;
?>


<br />
    document.write('<?php $jsOn=true; ?>');<br />



   if($jsOn==true)
   echo'js is on';
   else
   echo'js is off';
?>    

 

Niestety okazało się, że przeglądarki tak czy inaczej wykonują kod zawarty w tagach php, więc umieszczenie php w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Muszę przyznać, że nie bardzo rozumiem o co chodzi i jak ma to zidentyfikowac obecność js ? Będę wdzięczny za szersze wytłumaczenie :)

 

[edit] Dobra, chyba się pospieszyłem z odpowiedzią. Chodzi o to, żeby w php stworzyć klasę, w js ją usunąć i w php sprawdzić czy dalej istnieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu są rzeczy które dużo prościej będzie mi wykonać w js niż w php, lub których w php w ogole nie da się wykonać, np zmiana skórki lub tłumaczenie strony na inny język bez przeładowywania. Chciałbym więc miec informację czy osoba która przegląda stronę ma obsługę js czy też nie, aby odpowiednio dostosować funkcjonalności, wygląd itd.

Jak już wspomniałem interesuje mnie metoda niewidoczna dla użytkownika, czyli nie komunikat. Wolałbym również nie używać metody get - chciałbym mieć "czyste" adresy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba właśnie takie trik jak napisał kots potrzebujesz. Masz styl tak jakby użytkownik nie miał włączonego js. I skrypt, który wyłącza ten styl w js. Dzięki temu jak ktoś ma włączoną javescript widzi stronę tak jak chcesz, a jak nie ma to ten styl np. jsOff go obsługuję. Przynajmniej tak mi się wydaje, że to ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności